Steve Bannon przewiduje, że Merrick Garland i Christopher Wray zostaną postawione w stan oskarżenia w 2023 r.

Steve Bannonbyły doradca Trumpa, przewidział w nowym wywiadzie z Tucker Carlson W piątek wieczorem prokurator generalny Girlanda Merricka i dyrektor FBI Christopher Wray nie utrzymają swoich stanowisk aż do przyszłego roku.

Dlaczego jest to ważne: Bannon dokonał przepowiedni kilka godzin po tym, jak został skazany na cztery miesiące więzienia oprzeć się wezwaniom od komisji specjalnej 6 stycznia.

Co on powiedział: Bannon skrytykował Departament Sprawiedliwości i FBI w wywiadzie w piątek „Tucker Carlson Tonight”, mówiąc, że przywódcy obu instytucji stracą swoje stanowiska w 2023 roku.

  • „Cały Departament Sprawiedliwości za Merricka Garlanda stał się radykalnie stronniczy” – powiedział Bannon. „Głęboko wierzę, że w przyszłym roku zobaczycie, jak Merrick Garland zostanie postawiony w stan oskarżenia przez nowy Kongres”.
  • Przewidział, że Garland i Wray zostaną postawione w stan oskarżenia, a republikanie wygrają nadchodzącą Izbę wybory uzupełniające.
  • „Chcę, aby Republikanie w nowym Kongresie skupili się na wyczyszczeniu szczurzego gniazda w DOJ i wyczyszczeniu szczurzego gniazda w FBI” – powiedział.

Kontekst: Bannon został uznany za winnego w lipcu w sprawie dwóch zarzutów pogardy Kongresu za niezastosowanie się do wezwania komitetu z 6 stycznia o zeznanie Bannona w sprawie jego wysiłków na rzecz obalenia wyborów w 2020 r., Erin Doherty pisze Axios.

  • DOJ Zalecana W zeszłym tygodniu Bannon został skazany na sześć miesięcy więzienia za „stosowanie strategii nieposłuszeństwa i pogardy w złej wierze”.

Duży obraz: Komentarze Bannona pasują do ustawy Republikański oburzenie z tego powodu Departament Sprawiedliwości i FBI w ostatnich miesiącach. Departament Sprawiedliwości spotkał się z ostrą krytyką w sierpniu po tym, jak FBI wykonało nakaz przeszukania domu Trumpa Mar-a-Lago.

  • Seria ankiet w sierpniu pokazał, że śledztwo FBI w sprawie Trumpa poprawiło pozycję byłego prezydenta wśród wyborców, pomimo obaw republikanów, że może to zaszkodzić jemu i im w nadchodzących kadencjach, donosi Axios.

Głębiej: Najlepsi republikanie naciskają DOJ, aby uzyskać odpowiedzi na temat wyszukiwania Mar-a-Lago

Leave a Comment