Stage Manager na iPadzie: Jak to działa w iPadOS 16

Apple wypuścił nowego Stage Managera funkcja z iPadOS 16.1 dla wybranych iPadów i z systemem macOS Ventura na Macu, aby „skoncentrowanie się na zadaniach i przechodzenie między aplikacjami i oknami było łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek”. Postępuj zgodnie z instrukcjami, jak włączyć Stage Manager na iPadzie, jak to działa, jakie iPady są obsługiwane i jak korzystać z funkcji polaryzacji.

Lądowanie jako główna – i kontrowersyjna – nowa funkcja dla kompatybilnych iPady i komputery Mac w iPadOS 16.1 i macOS Ventura, oto opis Apple, jak działa Stage Manager:

„Stage Manager automatycznie organizuje otwarte aplikacje i okna, dzięki czemu użytkownicy mogą skoncentrować się na swojej pracy, jednocześnie widząc wszystko na pierwszy rzut oka. Bieżące okno, w którym pracują użytkownicy, jest widoczne na środku, a inne otwarte okna są wyświetlane po lewej stronie, dzięki czemu mogą szybko i łatwo przełączać się między zadaniami. Użytkownicy mogą również grupować okna podczas pracy nad określonymi zadaniami lub projektami, które wymagają różnych aplikacji”.

To było funkcja polaryzacji pod kilkoma kątami, w tym jak to działa (i nie działa)błędy i dziwactwa i tak dalej Obsługiwane są iPady. Apple w końcu to zrobił rozszerz funkcję do starszych modeli iPada Pro, ale obsługa zewnętrznego wyświetlacza pełnoekranowego została na razie usunięta ze wszystkich iPadów. Ale mimo to, oto jak to wypróbować.

Stage Manager na iPadzie: Jak to działa w iPadOS 16

Włącz Stage Managera na iPadzie

 1. Otwórz iPadOS 16.1 na iPadzie M1, A12Z lub A12X Centrum Kontroli (wyciągnij z prawego górnego rogu ekranu lub kliknij w prawy górny róg)
 2. Kliknij Kierownik sceny przycisk (3 mała i 1 duża kwadratowa ikona w prawym dolnym rogu)
 3. Po pierwszym włączeniu Stage Managera powinien pojawić się ekran powitalny z krótkim objaśnieniem i przyciskiem Włącz Menedżera sceny
 4. Po pierwszym włączeniu Stage Managera możesz go szybko włączać i wyłączać jednym dotknięciem w Centrum sterowania
 5. Stage Manager jest automatycznie dodawany do Control Center na kompatybilnych iPadach z iPadOS 16.1, ale możesz także zmienić kolejność rozmieszczania przycisków, przechodząc do Ustawienia > Control Center.

Tak wygląda proces na iPadzie:

Podczas używania

 • Po włączeniu Menedżera etapów i uruchomieniu aplikacji poszukaj zakrzywionej czarnej linii w prawym dolnym rogu okna i zmień jej rozmiar
  • Jeśli przełączysz się na aplikację i jest ona na pełnym ekranie, użyj prawego dolnego rogu, aby zmienić rozmiar
 • Powinieneś zobaczyć inne otwarte aplikacje po lewej stronie – jeśli inne aplikacje są ukryte, przesuń kursor iPada do skrajnej lewej krawędzi
 • Możesz przeciągać i upuszczać wiele aplikacji do jednej przestrzeni Menedżera etapów
 • Stuknij ikonę trzech kropek w górnej środkowej części, aby zamknąć aplikację, zminimalizować ją i uzyskać więcej opcji
 • Na razie Stage Manager obsługuje pełnoekranowy wyświetlacz zewnętrzny został wyciągnięty
  • Później iPad M1 i M2, ale nie starsze modele iPada Pro

Przyjrzyj się bliżej Stage Managerowi na iPadzie w szczegółowym filmie mojego kolegi Fernando poniżej!

Aby uzyskać bardzo szczegółowy opis, zapoznaj się z pełną recenzją Federico Viticci dotyczącą aplikacji Stage Manager na iPada na MacStories:

Jak ci się podoba Stage Manager na iPadzie? Czy to jest coś, czego używasz, czy jesteś podekscytowany? A może to rozczarowuje? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Więcej samouczków 9to5Mac:

FTC: Używamy automatycznych linków afiliacyjnych z dochodami. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Leave a Comment