Spurs rezygnują z niedawnego wyboru Joshua Primo z niejasnych powodów

Obrazy Getty

The San Antonio Spurs zrezygnowali ze straży Joshua Primy, ogłosił zespół w piątek. Trener Spurs Gregg Popovich odmówił wyjaśnienia decyzji zespołu, a oficjalne oświadczenie zespołu również nie było jasne. Z czysto koszykarskiego punktu widzenia jest to jeden z najbardziej zaskakujących ruchów w ostatniej pamięci.

Primo wydał następujące oświadczenie za pośrednictwem ESPN: „Wiem, że wszyscy jesteście zaskoczeni dzisiejszym ogłoszeniem. Szukałem pomocy, aby poradzić sobie z wcześniejszą traumą, której doświadczyłem, i teraz poświęcę trochę czasu, aby bardziej skupić się na moim leczeniu zdrowia psychicznego” – powiedział Primo w oświadczeniu. „Mam nadzieję, że będę mógł omówić te kwestie w przyszłości, aby pomóc innym, którzy ucierpieli w podobny sposób. W tej chwili doceniam prywatność”.

Primo był dwunastym wyborem w drafcie NBA 2021. Jego liczby nie były czymś, o czym można by pisać – 5,9 punktu na mecz, 37,2% strzelania z boiska – ale w jego debiutanckim sezonie i pierwszych czterech meczach w tym sezonie jest bardzo obiecujący. Primo zawsze miał być projektem na podłodze. Odnalezienie się w NBA zawsze zajmowało mu trochę czasu.

Drużyny NBA nie często odchodzą od tak młodych graczy, ale nie jest to bezprecedensowe. Phoenix Suns odrzucił opcję trzeciego roku na loterię z 2020 roku, Jalena Smitha, w zeszłym sezonie i ostatecznie sprzedał go. Jednak Spurs skorzystali z opcji na trzeci rok Primo zaledwie dwa tygodnie temu, co oznacza, że ​​jego kontrakt był gwarantowany na 4,1 miliona dolarów w tym sezonie i 4,3 miliona w następnym sezonie. Teraz może być domagany się zwolnień i będzie nieograniczonym wolnym agentem, jeśli usunie zwolnienia.

Primo został wykluczony z piątkowego meczu z Chicago Bulls w raporcie kontuzji San Antonio z powodu “obolałości lewego pośladka” i już przegapił środową porażkę z Minnesotą. Teraz jest całkowicie poza listą.

Leave a Comment