Sprytny sposób na zbudowanie R34 GT-R

Wyobraź sobie, że jest rok 2005, a gwarancja fabryczna Twojego Nissana Skyline GT-R BNR34 V-spec II Nür właśnie wygasła. Co ty robisz?

Śmiem twierdzić, że właściciele V-spec II Nür byliby w tej chwili podzieleni na pół. Ci, którzy poczują się wyzwoleni po utracie gwarancji i zaczną modyfikować do woli, a także ci, którzy mieliby trochę więcej powściągliwości lub kryształową kulę, aby spojrzeć w przyszłość.

Przewidując przyszłą wartość modelu, zamknął swojego GT-R w sejfie w lokalnym banku inwestycyjnym. Wartości V-spec II Nür są albo irytacją, albo błogosławieństwem, w zależności od tego, czy aktualnie je posiadasz, czy nie. Jeśli masz pecha Nie posiadać Nür – lub nawet „zwykłego” R34 GT-R – lepiej już teraz kup papierową torbę lub wiadro.

W 1999 roku można było kupić nowego GT-R V-spec za około 70 000 dolarów za dzisiejsze pieniądze. Najtańszy V-spec, jaki dziś mogę znaleźć Goo-Net (używana platforma samochodowa tutaj w Japonii) jest wystawiona na 102 000 USD.

To trochę bardziej obrzydliwe, gdy spojrzy się na bardziej pożądane modele, takie jak GT-R V-spec II Nür, którego cena detaliczna Nissana wynosiła około 79 328 USD w dzisiejszych pieniądzach. Dziś przykłady z małym przebiegiem kosztują ponad 400 000 USD.

Toby_Thyer_Photographer_Impreza_WRC-2

Teraz, kiedy dobrze i naprawdę napełniłem swoją papierową torbę, potrzebna jest filiżanka herbaty, herbatnik na trawienie i trochę perspektywy.

Te samochody były i nadal są pod pewnymi względami Pan Pingwin Cesarski. Zasługuje na to, by być tam z Ferrari i Porsche, chociaż najdroższe Porsche tego samego rocznika, jakie udało mi się znaleźć Goo-Net (Freisinger 993 GT2) kosztował nieco ponad 300 000 dolarów. To jabłka i pomarańcze, ale jeszcze trochę trzeźwej perspektywy.

Toby_Thyer_Photographer_Impreza_WRC-10

Nowy R34 GT-R był reklamowany jako złożona, zaawansowana technologicznie maszyna prosto z umysłów szalonych japońskich maniaków. Ale dzisiaj, pomimo napędu na wszystkie koła, sterowania na wszystkie koła i konfiguracji z dwoma turbo, wydaje się znacznie prostszy i analogowy. Wygląda na to, że to tylko samochód. Nie jest już postrzegany jako zaawansowana, obca forma życia z Planety Wschodzącego Słońca.

Jednak ten model ma jedne z najwyższych cen używanych samochodów na świecie. Dlatego większość rozsądnych ludzi nie modyfikuje już R34 GT-R. I to prowadzi nas do sedna tej historii.

Toby_Thyer_Photographer_Impreza_WRC-3

Jeśli chcesz zbudować najlepszy customowy R34 GT-R, taki jak ten, którego właścicielem jest Koichiro Yamashita, musisz zacząć od ER34 Skyline 25GT Turbo Coupe. Co więcej, możesz już znaleźć taki w Bayside Blue.

Koichiro-san w pełni przekształcił 25GT Turbo według swojego dziadka, używając oryginalnych przednich i tylnych zderzaków GT-R, przednich i tylnych błotników (później panele OEM zostały przyspawane do oryginalnej karoserii) i wszystkich innych wykończeń GT-R.

Toby_Thyer_Photographer_Impreza_WRC-14
Toby_Thyer_Photographer_Impreza_WRC-18

Gdyby ktoś robił te wszystkie fajne rzeczy, które Koichiro-san zrobił tutaj z prawdziwym GT-R, prawdopodobnie mógłby pożegnać się z tym wakacyjnym domem.

To lepsza opcja, jeśli mnie o to poprosisz.

Nie sądzę, aby GT-R miał być kiedykolwiek samochodem kolekcjonerskim. Nigdy nie został zaprojektowany tak, aby siedzieć w galerii lub, co gorsza, w czyimś garażu i nie można nim jeździć. BNR34 miał być samochodem kierowcy od momentu, gdy projektant Kozo Watanabe otrzymał zgodę od najwyższej klasy Nissana.

Toby_Thyer_Photographer_Impreza_WRC-21

R34 GT-R miał być nie tylko przeznaczony do prowadzenia, ale także do prowadzenia ciężko. Podstawowy układ napędowy został zbudowany tak, aby wytrzymać ponad dwa razy więcej niż standardowy silnik, co z kolei oznaczało, że zawsze miał być dostrajany do 11.

25GT Koichiro-san zmieniło się na 11, a potem trochę. Dzięki mocy ponad 700 koni mechanicznych na kołach z w pełni zbudowanego RB26 z jedną turbosprężarką zwisającą z boku, ten samochód może być prowadzony tak, jak miał być GT-R, a nie rozpieszczany i chroniony jak jakieś zagrożone zwierzę na skraju wyginięcia.

Toby_Thyer_Photographer_Impreza_WRC-29

Możliwość dostosowania do własnych upodobań pozwoliła również Koichiro-san wybrać konfigurację, która idealnie pasowała do jego stylu jazdy.

Uważa, że ​​FR (silnik z przodu, napęd na tylne koła) to najczystsza forma motoryzacji, zwłaszcza na torze. Podczas gdy GT-R może oferować monstrualną przyczepność w każdych warunkach pogodowych dzięki napędowi na wszystkie koła, konfiguracja FR w 25GT Turbo wymaga nieco większego zaangażowania, aby utrzymać wszystko pod kontrolą. Koichiro-san zamienił prawie wszystko inne z GT-R, ale pozostając przy napędzie na tylne koła, jest trochę szczęśliwszy i lżejszy.

Toby_Thyer_Photographer_Impreza_WRC-26

W pełni customowe, zamszowe wnętrze to kolejna modyfikacja, którą dzisiejsi właściciele GT-R mogą dwa razy zastanowić się nad dodaniem do swojej garażowej inwestycji. To trochę wstyd, ponieważ, spójrzmy prawdzie w oczy, poza wyświetlaczem wielofunkcyjnym w stylu gry komputerowej, wnętrze standardowego GT-R jest dość nijakie. Jak większość podobnych japońskich samochodów z tej epoki, płacisz za osiągi, a nie za miękkie wykończenie.

Toby_Thyer_Photographer_Impreza_WRC-30

Mówiąc o wydajności, jest to jeden z obszarów, w którym Koichiro podniósł skromny 25GT Turbo do boskich standardów dopracowanego GT-R. Chociaż może nie działać na bloku N1 używanym w Nür, do którego ten samochód jest oznaczony (Koichiro-san bez skrupułów przyznaje, że jest to czysto modny dodatek), jest to wszechmocny RB26 znudzony do 2.7la zbudowany od podstaw.

Toby_Thyer_Photographer_Impreza_WRC-36

Upuść pełną listę specyfikacji na dole strony, ale niektóre z interesujących funkcji obejmują rozbłyski błotników OEM GT-R35 szczepione tuż za przednimi nadkolami. Są też masywne hamulce Brembo z późnego modelu R35 GT-R, umieszczone za specjalnie pomalowanymi 19-calowymi kołami Nismo LMGT4.

Toby_Thyer_Photographer_Impreza_WRC-37

Siedząc w 7-Eleven, samochód pracował na biegu jałowym jak szalejący słoń dzięki 272-stopniowym krzywkom HKS. Myślę, że ten Skyline wolałby być na torze wyścigowym niż pozować do zdjęć w mieście.

Toby_Thyer_Photographer_Impreza_WRC-41
Toby_Thyer_Photographer_Impreza_WRC-44

Cena 25GT Turbo Koichiro-san może nie jest tak nieprzyzwoita jak rzeczywisty GT-R V-spec II Nür, ale powiedziałbym, że ma tyle samo, jeśli nie więcej, tego samego ducha.

Tor (na którym GT-R pobił rekordy na torze Nürburgring) jest regularnie pokonywany. To śmieszna ilość mocy jak na samochód uliczny. Co najważniejsze, spełnia swoje przeznaczenie jako samochód kierowcy, zmodyfikowany zgodnie z przeznaczeniem i dobrze użytkowany.

Dało to również Koichiro-san doświadczenie w budowaniu swojego najlepszego GT-R, a to jest bezcenne.

Toby Thayer
Instagram _tobinsta_
tobythyer.co.uk

Leave a Comment