Śledczy podejrzewają, że materiały wybuchowe zostały pozyskane online w sprawie wybuchu samochodu w Coimbatore

DGP nakazuje policji, aby obserwowała skradzione pojazdy, wymieniała porzucone samochody

DGP nakazuje policji, aby obserwowała skradzione pojazdy, wymieniała porzucone samochody

Śledczy prowadzący śledztwo Wybuch samochodu w Coimbatore podejrzewa się, że znaczna ilość materiałów wybuchowych skonfiskowanych w sprawie została zakupiona przez Internet w popularnych serwisach e-commerce, takich jak Amazon, Flipkart itp.

Według źródeł policyjnych specjalny zespół badający źródło materiałów wybuchowych napisał do Amazon i Flipkart, prosząc o szczegóły przesyłek azotanu potasu i siarki dostarczonych na adresy w Coimbatore i okolicach w ciągu ostatnich dwóch lat.

Po wyzerowaniu kilku podejrzanych nazwisk lub adresów policja czeka na informacje od sprzedawców o sposobie płatności, danych identyfikacyjnych użytkownika zarejestrowanych w serwisie e-commerce, ilości sprzedanej chemii itp.

Policja skonfiskowała 76,5 kg azotanu potasu ze kompleksu Jamesha Mubina po porannym wybuchu, który zabił go w niedzielę, podają źródła.

„Wydaje się, że przez pewien czas nabyli niewielkie ilości materiałów wybuchowych”. Istnieje również możliwość zakupu chemikaliów od Kerali. Ponieważ Mubin i jego współpracownicy byli w kontakcie z Rashidem Alim i Azharuddinem, aresztowanymi przez Narodową Agencję Śledczą i osadzeni w więzieniu Thrissur w związku ze sprawą o terroryzm, poprosiliśmy policję w Kerali o sprawdzenie, czy odwiedzili ich w więzieniu w niedawna przeszłość” – powiedział starszy funkcjonariusz policji Hindusi w środę.

Przeczytaj także | Aresztowano pięciu współpracowników szefa zamachów samochodowych w Coimbatore, policja wzywa UAPA do zbadania kąta terroru

Powiedział, że Mubin i jego bliscy krewni, których imiona zostały podane jako Azhar i Afzal, próbowali mieszać chemikalia w oparciu o informacje dostępne w niektórych filmach i witrynach YouTube. Nie mieli profesjonalnego przeszkolenia ani kontaktu z wytwarzaniem bomb.

„W bombie, którą zaprojektowali w samochodzie, nie było mechanizmu spustowego… była to prymitywna metoda i mogła wybuchnąć przypadkowo, gdy Mubin próbował uciec, gdy zobaczył policję na punkcie kontrolnym” – powiedział urzędnik, który wolał nie do. być cytowane jako powiedzenie.

Uważaj na handlarzy złomem

Dyrektor generalny policji C. Sylendra Babu powiedział, że wyżsi funkcjonariusze policji w całym stanie zostali poinstruowani, aby to zrobić zamontować nadzór o handlarzach złomem zajmującym się skażonymi/porzuconymi samochodami.

„Samochód użyty w tym przypadku został dostarczony przez agenta, który zajmuje się takimi samochodami. Śledzimy najbliższą przeszłość handlowców zajmujących się oddzielaniem części od porzuconych samochodów i sprzedawaniem ich na wolnym rynku. Ich konta bankowe są również weryfikowane w celu sprawdzenia wszelkich nietypowych zapisów. Dokonuje się również wyliczenia długoterminowo zaparkowanych samochodów – powiedział.

Leave a Comment