Silnik samolotu IndiGo zapala się na chwilę przed startem w Delhi

Film pokazał, że jeden z silników zapalił się podczas startu.

Nowy Dilli:

Lot IndiGo został uziemiony na lotnisku w Delhi po tym, jak jeden z jego silników zapalił się na kilka sekund przed planowanym startem do Bengaluru w piątek wieczorem.

Wszyscy pasażerowie i załoga na pokładzie lotu IndiGo 6E-2131 są bezpieczni, podała policja w Delhi. Na pokładzie Airbusa A-320 znajdowały się 184 osoby.

Do incydentu doszło około godziny 21.45 i pasażerowie nie zostali natychmiast ewakuowani. Pasażerowie wysiedli z samolotu po godzinie 23:00 i około północy odprawili się na następny lot.

Jedna z pasażerów, Priyanka Kumar, zamieściła na Twitterze nagranie z incydentu, na którym widać, jak jeden z silników się pali i wysyła iskry.

Nagranie wskazywało, że ogień zgasł w ciągu kilku chwil. NDTV ustaliło również, że piloci na pokładzie samolotu nie wrzucili gaśnic do prawego silnika samolotu.

„Lot miał wystartować za pięć do siedmiu sekund. Nagle zobaczyłem ogromne iskry wydobywające się ze skrzydeł i zamieniło się to w wielki pożar. I samolot został natychmiast zatrzymany. Pilot poinformował nas, że jest jakaś awaria silnika.” “,” Priyanka Kumar powiedziała NDTV przez telefon.

„Wciąż jesteśmy w samolocie. Sytuacja jest pod kontrolą. Przybyła straż pożarna. Samolot został zabrany na parking. A IndiGo organizuje dla nas kolejny samolot” – powiedział Kumar około godziny 23:00.

„Na początku była panika, ale załoga nas uspokoiła. Dali nam wodę. Wokół było dużo starszych ludzi i dzieci… wszyscy są bezpieczni, nie było wstrząsu” – dodała.

W oświadczeniu IndiGo powiedział: „Samolot wykonujący lot 6E2131 z Delhi do Bangalore doświadczył awarii silnika podczas startu. Start został przerwany i samolot bezpiecznie powrócił do zatoki”.

„Wszyscy pasażerowie są zakwaterowani w samolocie zastępczym. Przepraszamy za niedogodności dla pasażerów” – dodał.

Leave a Comment