Sieci zawieszają Kyrie Irving na czas nieokreślony po poście o antysemickim filmie

W czwartek Nets zawiesił strażnika Kyrie Irvinga na czas nieokreślony i uznał go za „nienadającego się do współpracy” z zespołem po tym, jak odmówił przyznania się do jakichkolwiek antysemickich poglądów w ciągu tygodnia, odkąd zamieścił na Twitterze link do filmu, który zawierał nienawistne twierdzenia o Żydach. .

„Takie niepowodzenie w zdystansowaniu się od antysemityzmu, gdy ma się ku temu wyraźną okazję, jest głęboko niepokojące, niezgodne z wartościami naszej organizacji i stanowi zachowanie szkodliwe dla zespołu” – powiedział Nets w oświadczeniu.

Irving odmówił przeprosin pomimo wściekłej reakcji, ale wycofał się w poście na Instagramie późnym wieczorem w czwartek, kilka godzin po zawieszeniu go przez Nets.

„Wszystkim żydowskim rodzinom i społecznościom, które są zranione i dotknięte moim stanowiskiem, bardzo przepraszam za ból, który wam zadałem i przepraszam” Irving powiedział w poście na Instagramie.

The Nets powiedzieli, że Irving zostanie zawieszony bez zapłaty na co najmniej pięć gier i „do czasu, aż wykona szereg obiektywnych środków naprawczych, które zaradzą szkodliwym skutkom jego zachowania”.

W czwartek, zanim został zawieszony, Irving nie przeprosił za swój post, ale powiedział, że w filmie są pewne rzeczy, z którymi się nie zgadza.

„Nie chciałem wyrządzić żadnej krzywdy” – powiedział Irving po treningu Netsa. „To nie ja nakręciłem dokument.

Zapytany, z jakimi konkretnymi punktami się nie zgadzał w filmie, Irving był niejasny.

„Zdecydowanie krytyka wiary i społeczności żydowskiej” – powiedział Irving. „Niektóre punkty były niefortunne.

Zespół powiedział w zawieszeniu, że jest „zbulwersowany”, że Irving „nie przyznaje się do specyficznego materiału nienawiści w filmie”.

W zeszłym tygodniu Irving zamieścił na Twitterze link do filmu „Hebrajczycy dla Murzynów: Obudź czarną Amerykę”, który jest napędzany antysemickimi tropami o Żydach, którzy kłamią na temat swojego pochodzenia. Jego fałszywe i dziwaczne twierdzenia o Żydach obejmują twierdzenia, że ​​Holokaust nigdy nie miał miejsca.

„Te kłamstwa są niefortunne” – powiedział Irving zapytany, czy wierzy, że Holokaust miał miejsce, pomimo tego, co mówi film. „I nie chodzi o to, że nie wierzę w Holokaust. Nigdy tego nie powiedziałem. Nigdy tego nie powiedziałem. To nie wyszło z moich ust. Nigdy tego nie tweetowałem. Nigdy czegoś takiego nie lubiłem. Tak więc sam Holokaust jest wydarzeniem, które znaczy coś dla dużej grupy ludzi, którzy cierpieli z powodu czegoś, czemu można było zapobiec”.

W niedzielę Irving usunął post na Twitterze, który zawierał link do filmu, ale od soboty nie wypowiadał się publicznie. Tej nocy, podczas konferencji prasowej po meczu, Irving pokłócił się z reporterem o to, czy promował film, tweetując o nim.

W swoich przeprosinach w czwartek Irving powiedział, że „początkowo zareagował z emocji, że został niesłusznie nazwany antysemitą, zamiast skupiać się na procesie uzdrowienia moich żydowskich braci i sióstr, którzy zostali zranieni przez nienawistne uwagi w filmie dokumentalnym”.

W zeszłym tygodniu NBA i jej związek graczy wydały oświadczenie potępiające antysemityzm bez wymieniania Irvinga. Właściciel Nets, Joe Tsai, napisał na Twitterze, że jest „rozczarowany” Irvingiem i będzie z nim rozmawiał.

W oświadczeniu wydanym w środę wraz z Anti-Defamation League, Irving i Nets powiedzieli, że każdy z nich przekaże po 500 000 dolarów na nieokreślone cele i organizacje, które walczą z nienawiścią w swoich społecznościach. Zapytany w czwartek, czy spotkał się z Ligą Przeciwko Zniesławieniu, Irving powiedział, że powiedziano mu, że organizacja chce spotkania i „sprawiliśmy, że to się stało”.

W środowym oświadczeniu Irving powiedział, że wziął odpowiedzialność za swoje stanowisko.

W czwartek rano, mniej niż godzinę przed tym, jak Irving rozmawiał z dziennikarzami na treningach, komisarz NBA Adam Silver powiedział, że planuje spotkanie z Irvingiem i wyraził rozczarowanie, że Irving „nie zaoferował bezwarunkowych przeprosin, a dokładniej potępił nikczemne i szkodliwe treści zawarte w film, który postanowił promować”.

W czwartkowym poście na Instagramie Irving przeprosił za „opublikowanie dokumentu bez kontekstu i bez faktycznego wyjaśnienia konkretnych przekonań w dokumencie, z którymi się zgadzałem i nie zgadzałem”.

Powiedział, że „nie miał zamiaru lekceważyć żadnej żydowskiej historii kultury dotyczącej Holokaustu ani utrwalać żadnej nienawiści”, ale nie przytoczył konkretnych argumentów z filmu, z którymi się nie zgadzał.

W oświadczeniu ogłaszającym zawieszenie Irvinga, Nets powiedział, że starają się pomóc Irvingowi „zrozumieć szkodliwość i niebezpieczeństwo jego słów i czynów”.

„Wierzyliśmy, że ścieżka edukacji w tej trudnej sytuacji będzie właściwa i myśleliśmy, że osiągnęliśmy postęp w naszym wspólnym zaangażowaniu w eliminację nienawiści i nietolerancji” – powiedział zespół.

Irving rozmawiał z dziennikarzami przez około sześć minut w czwartek, zanim członek zespołu PR Nets zakończył konferencję prasową. Irving poświęcił połowę czasu na odpowiadanie na pytanie, czy był zaskoczony, że jego post na Twitterze skrzywdził ludzi.

“Myślę, że mogę zadać lepsze pytanie, czyli gdzie byłeś, kiedy byłem dzieckiem, kiedy dowiedziałem się, że 300 milionów moich przodków zostało pochowanych w Ameryce?” powiedział Irving, który jest pochodzenia afroamerykańskiego i rdzennych Amerykanów. „Gdzie zadałeś te same pytania, kiedy jako dziecko dowiedziałem się o traumatycznych wydarzeniach z historii mojej rodziny i z czego jestem dumny? I dlaczego jestem dumny, że tu stoję?

Zapytany, czy ma jakieś antysemickie przekonania, Irving powiedział, że szanuje wszystkie dziedziny życia.

„Nie mogę być antysemitą, wiedząc, skąd pochodzę”, powiedział Irving, gdy został poproszony o odpowiedź na pytanie „tak” lub „nie”.

Jonathan Greenblatt, dyrektor wykonawczy Anti-Defamation League, zganił Irvinga za jego odpowiedź.

„Odpowiedź na pytanie – „Czy masz jakieś antysemickie przekonania” jest zawsze jednoznacznym „NIE” – powiedział Greenblatt w poście na Twitterze. „Przyjęliśmy @KyrieIrvinga za słowo, kiedy powiedział, że wziął na siebie odpowiedzialność, ale nie dotrzymał dzisiejszej obietnicy. Kyrie jest oczywiście bardzo zajęta.

NBA karze graczy za mowę nienawiści Strażnik Minnesoty Timberwolves, Anthony Edwards, został we wrześniu ukarany grzywną w wysokości 40 000 dolarów za używanie języka homofobicznego w filmie, który opublikował w mediach społecznościowych.

W marcu 2021 roku liga nałożyła grzywnę na Meyersa Leonarda z Miami Heat w wysokości 50 000 dolarów i zawiesiła go na tydzień za używanie antysemickiej oszczerstwa podczas grania w grę wideo na żywo. Miami zawiesiło go również na dwa dni, podczas gdy NBA prowadziło śledztwo. The Heat szybko sprzedał Leonarda do Oklahoma City, które wypuściło go tydzień później. Od tego czasu żadna drużyna go nie podpisała.

Leave a Comment