Sieci potępiają promocję antysemickiego filmu przez Kyrie Irving

NOWY JORK – Właściciel Brooklyn Nets, Joe Tsai, wydał w piątek wieczorem oświadczenie potępiające strażnika Kyrie Irvingdecyzję o promowaniu antysemickiego filmu i książki na swoich kontach w mediach społecznościowych.

„Jestem rozczarowany, że Kyrie wydaje się wspierać film oparty na książce pełnej antysemickich dezinformacji” Tsai napisał na Twitterze. „Chcę usiąść i upewnić się, że rozumie, że to boli nas wszystkich, a jako człowiek wiary błędem jest propagowanie nienawiści ze względu na rasę, pochodzenie etniczne lub religię”.

Jak pierwotnie donosił Rolling Stone artykuł wcześniej w piątekIrving promował film „Hebrajczycy dla Murzynów: Obudź czarną Amerykę”, który, jak zauważa magazyn, jest „napakowany antysemickimi tropami”.

Irving opublikował tweeta w czwartek, który zawierał link do strony Amazon filmu. Film, wydany w 2018 roku, oparty jest na książce z 2015 roku o tym samym tytule.

„Brooklyn Nets zdecydowanie potępiają i nie tolerują promowania jakiejkolwiek formy mowy nienawiści” – powiedział zespół w piątkowym oświadczeniu. „Wierzymy, że w takich sytuacjach naszym pierwszym kierunkiem działania musi być otwarty, uczciwy dialog. Dziękujemy tym, w tym ADL (Liga Przeciw Zniesławieniu), którzy wspierali nas w tym czasie”.

Irving nie odniósł się jeszcze do decyzji o promocji książki i filmu. Nets grają w Indiana Pacers w sobotni wieczór.

Leave a Comment