Shanghai Disney zostaje zamknięty z powodu Covid, odwiedzający nie mogą wyjechać

Shanghai Disney Resort 30 czerwca 2022 r. w Szanghaju w Chinach. Shanghai Disney Resort nagle zawiesił działalność w poniedziałek, aby zastosować się do środków ostrożności dotyczących Covid-19, a wszystkim odwiedzającym nakazano pozostać w parku w momencie ogłoszenia, dopóki nie otrzymają negatywnego testu na wirusa.

Vcg | Visual China Group | Obrazy Getty

Shanghai Disney Resort nagle zawiesił działalność w poniedziałek, aby zastosować się do środków ostrożności dotyczących Covid-19, a wszystkim odwiedzającym nakazano pozostać w parku w momencie ogłoszenia, dopóki nie otrzymają negatywnego testu na wirusa.

Ośrodek poinformował o 11:39 czasu lokalnego (0339 GMT), że natychmiast zamknie główny park rozrywki i otaczające go obszary, w tym ulicę handlową, aż do odwołania, aby przestrzegać ograniczeń dotyczących wirusów.

Rząd w Szanghaju poinformował na swoim oficjalnym koncie WeChat, że park uniemożliwia ludziom wchodzenie lub wychodzenie, a wszyscy odwiedzający na terenie będą musieli poczekać na wyniki testów, zanim będą mogli opuścić.

Każdy, kto odwiedził park od 27 października, musiałby zostać przetestowany na Covid-19 trzy razy w ciągu trzech dni.

Park rozrywki nadal oferował przejażdżki dla odwiedzających pozostawionych w parku podczas zamknięcia w poniedziałek, powiedzieli użytkownicy mediów społecznościowych.

Rzecznik Shanghai Disney Resort powiedział, że ośrodek nadal prowadzi „ograniczoną ofertę” i podejmuje środki ostrożności zgodnie z wytycznymi chińskich władz zdrowotnych.

Centrum ogłosiło w sobotę, że rozpoczęło działalność zredukowana siła robocza przestrzegać środków Covid.

Szanghaj zgłoszone 10 przypadków przenoszonych lokalnie od 30 października, z których wszystkie były bezobjawowymi osobami.

Zamknięcie oznacza ostatnie zakłócenie dla Shanghai Disney Resort, który był zamknięty na ponad trzy miesiące podczas blokady Szanghaju na początku tego roku.

Przeczytaj więcej o Chinach z CNBC Pro

Park został również zamknięty na dwa dni w listopadzie ubiegłego roku, co spowodowało, że w środku znalazło się ponad 30 000 odwiedzających po tym, jak władze nakazały wszystkim przetestować w ramach ćwiczenia polegającego na wykrywaniu kontaktów.

Filmy krążące na chińskiej platformie Weibo w poniedziałek pokazywały ludzi pędzących do bram parku, które już były zamknięte.

Reuters nie był w stanie zweryfikować autentyczności filmów, a Shanghai Disney Resort nie odpowiedział na pytanie, ilu gości jest w środku.

Xi mówi „krystalicznie jasne”, że Chiny będą trzymać się polityki zerowej Covid: Firma badawcza

Władze lokalne w całych Chinach nadal nakładają nagłe i ekstremalne środki w celu ograniczenia możliwości przenoszenia wirusa w miarę pojawiania się przypadków, zgodnie z bardzo rygorystycznym podejściem do zerowej tolerancji wobec Covid-19.

Universal Resort w stolicy kraju, Pekinie ponownie otwarty w poniedziałek po pięciodniowym zamknięciu, które było również spowodowane przez środki antywirusowe.

Leave a Comment