Sędzia przewodniczący w procesie o gwałt Harveya Weinsteina w Los Angeles poruszył się po tym, jak spojrzał na ławę przysięgłych

Harvey Weinstein zmuszony był przenieść się do swojego mieszkania Przestępstwa seksualne w Los Angeles sąd w środę po tym, jak zastępca szeryfa powiedział, że patrzy na ławę przysięgłych.

70-latek, który był przed sądem za rzekome molestowanie seksualne pięciu kobiet w latach 2003-2014, został nieprawidłowo usadowiony przy stole obrony, co pozwoliło mu spojrzeć bezpośrednio na 12 osób zasiadających w ławie przysięgłych. Pakiet. Rzekome wpatrywanie się było pierwszą z ośmiu kobiet, które zeznawały przeciwko Weinstein powiedział, że zgwałcił ją w pokoju hotelowym w Beverly Hills w 2013 roku.

Powiedziała, że ​​napaść polegała na tym, że Weinstein zmuszał ją do seksu oralnego, zanim zmusił ją do pójścia do łazienki – gdzie próbował spenetrować jej pochwę palcami i penisem, zanim w końcu się masturbował po „problemach z erekcją”. Kobieta, zidentyfikowana w sądzie jako Jane Doe 1, powiedziała, że ​​Weinstein groził jej, mówiąc jej: „Nie znasz mnie.

Prawnik Weinsteina upierał się w środę, że ich klient nie zrobił nic złego i poprosił sędziego, aby pozwolił mu pozostać przy stole, ponieważ jego wózek inwalidzki zajmował dużo miejsca. Prośba została odrzucona, a Weinstein został zepchnięty z pola widzenia ławy przysięgłych Pakiet zameldował, że niemal natychmiast znów wpatruje się w ich stronę.

Rzecznik Weinsteina odpowiedział na twierdzenia, że ​​zdetronizowany hollywoodzki tytan celowo się na kogoś gapił.

„Harvey zostaje wtoczony na nieruchome krzesło z pomocą strażników lub prawników i tam siada” – powiedział Juda Engelmayer The Daily Beast w czwartek. „Stara się nie nawiązywać kontaktu wzrokowego z ławą przysięgłych; boi się na nich patrzeć i czuje się nieswojo, bo wyobraża sobie, co mogą o nim pomyśleć”.

Rzecznik dodał, że Weinstein „czuł się pewnie, ale nieswojo” w związku ze swoim drugim procesem o przestępstwa seksualne. Engelmayer zasugerował, że prokuratorzy wykorzystali te kwestie – takie jak Weinstein wpatrujący się w przysięgłych – aby wzmocnić swoją sprawę przedstawiającą Weinsteina jako potężnego mężczyznę, który systematycznie napadał na kobiety i próbował je uciszyć.

Weinstein, już skazany za przestępstwa seksualne w Nowym Jorku, odsiaduje 23-letni wyrok w Empire State – choć sprawa jest w apelacji.

Leave a Comment