Samolot pasażerski przekroczył pas startowy i został poważnie uszkodzony podczas lądowania

  • Samolot Korean Air został poważnie uszkodzony po tym, jak przejechał pas startowy podczas próby lądowania.
  • Samolot próbował wcześniej dwukrotnie wylądować, powiedział w rozmowie z Insider rzecznik.
  • Żaden z 162 pasażerów i 11 członków załogi nie został ranny. Linia lotnicza przeprosiła za incydent.

Samolot został poważnie uszkodzony po przekroczeniu pasa startowego podczas próby lądowania przy złej pogodzie w niedzielę.

Incydent dotyczył samolotu Korean Air i miał miejsce na międzynarodowym lotnisku Mactan-Cebu na Filipinach. Samolot próbował wylądować po raz trzeci, kiedy przekroczył pas startowy, powiedział w rozmowie z Insider rzecznik linii lotniczych.

Rzecznik odmówił dalszego komentarza oświadczenie, które zamieścił na stronie linii lotniczej w poniedziałek.

Awaria koreańskiego samolotu Boeing 330

Uszkodzeniu uległy również silniki samolotu.

Powiązana prasaPodbrzusze Airbusa A330 zostało odcięte i samolot oparł się dziobem na trawiastym terenie. Obrazy udostępnione przez użytkownika Powiązana prasa pokazują duże dziury w nosie samolotu i wydają się wykazywać uszkodzenia co najmniej jednego z silników samolotu.

Nie zgłoszono żadnych obrażeń wśród 162 pasażerów i 11 członków załogi lotu Korean Air KE631. Udało im się uciec na dmuchanych zjeżdżalniach awaryjnych.

Prezes Korean Air Woo Kee-Hong przeprosił za incydent w oświadczeniu na stronie internetowej.

„Wraz z lokalnymi władzami lotniczymi i władzami koreańskimi przeprowadzone zostanie dokładne dochodzenie w celu ustalenia przyczyny (przyczyn) tego incydentu” – powiedział.

Incydent miał miejsce podczas ulewnego deszczu o 23:11 czasu lokalnego, poinformował międzynarodowy port lotniczy Mactan-Cebu w oświadczeniu na oficjalnej stronie na Facebooku we wczesnych godzinach poniedziałkowych.

Pas startowy został tymczasowo zamknięty, aby umożliwić bezpieczne usunięcie samolotu, a wszystkie loty krajowe i międzynarodowe zostały odwołane do odwołania, podało lotnisko.

W późniejszym poście lotnisko poinformowało, że pas startowy zostanie tymczasowo ponownie otwarty między 16:00 a 18:00 czasu lokalnego tylko dla odlotów.

Międzynarodowe lotnisko Mactan-Cebu nie odpowiedziało od razu na prośbę Insidera o dalsze komentarze po godzinach.

To już drugi incydent związany z lotem Korean Air, który trafił na pierwsze strony gazet w ostatnich miesiącach.

28 września lewe skrzydło Korean Air Flight 908 obcięty ogon samolotu Icelandair, gdy kołował na pas startowy na lotnisku London Heathrow. Nikt nie został ranny w drobnej kolizji.

Leave a Comment