Sam Heughan z Outlandera nazwał nagość na scenie gwałtu „niepotrzebną” – termin

W jego właśnie opublikowanych wspomnieniach Punkty orientacyjne: moja szkocka podróż, Obcy gwiazda Sam Heughan opowiada o brutalnej scenie, którą nakręcił w pierwszym sezonie serialu Starz io tym, jak negatywnie na niego wpłynęła – temat, o którym wcześniej nie dyskutował.

Chodzi o moment, w którym jego postać, Jamie Fraser, jest torturowany i brutalnie zgwałcony przez swojego wroga Black Jacka Randalla, granego przez Tobiasa Menziesa z Gra o tron chwała. Sesja obejmowała pełne ujęcie z przodu jego postaci po gwałcie. Heughan stwierdza w swoim pamiętniku, że zgodził się na nagość w umowie, ale nie uważał, że poziom nagości jest odpowiedni dla sceny.

„To nie był moment, w którym czułem, że bycie nagim spotęguje horror tego, przez co przechodził Jamie w zamkowym lochu jako forma kary, uległości i upokorzenia. on napisał w książce.

„Odepchnąłem się, twierdząc, że nagość jest zseksualizowana. [sic.] to było wstrząsające doświadczenie dla mojej postaci i wywołało niemałą debatę.”

Obcy opiera się na bestsellerowej serii Diany Gabaldon, a gwałt ma swoje korzenie w materiale źródłowym. Termin dotarł do Starz i doda każdy otrzymany komentarz.

„Nie bawimy się tutaj” – powiedział showrunner Ron D. Moore Sęp scena w 2015 roku. „To jest historia. Jest książka, którą śledzimy i jest to część historii, która jest absolutnie niezbędna dla tej książki. Naprawdę nie ma takiej możliwości. To okropna sytuacja, więc powinna być okropna”.

Heughan przyznał na Sęp że w pewnym momencie podczas kręcenia poczuł się oszukany, by ponownie wykonać wyczerpującą scenę.

„Powiedzieli: „Chcielibyśmy jeszcze jedno szerokie ujęcie, całość”. A ja byłem jak… [groans], ‘O mój Boże.’ Myślałem, że mam to wszystko na uboczu. A oni powiedzieli: „Zrobimy to tylko do pewnego momentu, tuż przed tym, jak to się stanie”. “

Ale Heughan powiedział, że reżyser nigdy nie nazwał „cięcia”, a aktorzy odtworzyli gwałt.

„Doszło do tego momentu i nie powiedzieli „wytnij”, więc musieliśmy iść dalej” – wyjaśnił. „Pamiętam, że czułem się tak przestraszony i czułem się trochę, jakby moja pewność siebie została trochę złamana, ponieważ to było okropne”. Świetnie się gra, ale okropnie”.

Aktor rozmawiał później z ekipą producencką i uzgodnili, że jego postać będzie widziana nago, ale bez tego, co aktor uznał za bezcelowe.

„Nie musimy oglądać horroru, żeby wyobrazić sobie, przez co przechodzą bohaterowie. Wyobraźnia jest o wiele potężniejsza”, pisze Punkty trasy. „Chociaż na szczęście nagie ujęcia trafiły na podłogę w pokoju montażowym. To było wstrząsające, wyczerpujące doświadczenie”.

W rezultacie Heughan ujawnił na Szczęśliwy Smutny Zmieszany podcast na początku tego roku Obcyw szóstym sezonie ma teraz koordynatora ds. intymności.

„Ważne jest, aby wszyscy byli chronieni, ale znaleźliśmy również sposób na zbadanie tych scen i być może wyciągnięcie z nich czegoś więcej” – powiedział Heughan, dodając, że na początku czuł się „po prostu rzucony na głęboką wodę”. seria. .

„Czasy się zmieniły” – pisze w książce. „C**k strzał był bezcelowy i zdradził moje zaufanie do zespołu kreatywnego”.

Leave a Comment