Rycerze Gotham nie tylko zabili Batmana, zabili Gotham

Batman: serial animowanydział animacji otrzymał stałe zlecenie od współtwórcy serialu, Erica Radomsky’ego: Zamiast pracować nad standardem branżowym ciemnych kolorów na białym papierze, tła byłyby malowane przy użyciu światło kolory włączone Czarny papier. To stworzyło to, co producenci serialu nazwali „ciemny deco‘, unikalna estetyka zaczerpnięta z filmów o Batmanie Tima Burtona, detektywa noir i art deco. Kiedy myślę o Gotham, to tak ten Przychodzi mi na myśl Gotham.

Kiedy Rocksteady tworzył swoje gry Arkham, deweloper czerpał z tego epizodycznego arcydzieła. Trylogia nie tylko czerpała z genialnej obsady głosowej serialu animowanego, ale także wzorowała swoją wersję Gotham na ciemnym stylu deco: gotycka architektura, duży księżyc, wnętrza i na zewnątrz w stylu art deco, nastrój i oświetlenie w stylu noir. Ten pogląd jest sednem Arkham Miasto oraz Arkham Rycerz.

Szkoda więc, że w najnowszej grze z otwartym światem, której akcja toczy się w Gotham, WB Games Montréal Rycerz Gothamz (co tak jakby zrobiłem smacznego), tego rodzaju bogata charakterystyka miasta, jako wyjątkowego charakteru samego w sobie, zostaje zaciemniona wraz z występującymi w nim czarnymi charakterami. Gotham, Batman i jego galeria łotrów są nierozerwalnie ze sobą związani: wszystkie wspaniałe historie o Batmanie są utkane z tych trzech wątków. Rozcieńczenie któregokolwiek z nich sprawi, że każda historia Batmana będzie mniej bogata.

[Ed. note: Spoilers for Gotham Knights follow.]

Zdjęcie: WB Games Montreal/Warner Bros. Interaktywna rozrywka

Rycerze Gotham zobaczysz, jak wcielisz się w Batmana jako obrońca tytułowego miasta po jego śmierci w chwiejnych butach czterech podopiecznych: Batgirl, Nightwinga, Robina i Czerwonego Kaptura. Każdej nocy cała czwórka patroluje Gotham w otwartym świecie. To miasto zalane mgłą, która przylega do budynków w oddali; wielokolorowe światła przebijają ciemność; miękki deszcz spływa po ścianach i kombinezonach lateksowych; gargulce wszechobecne wiszą na różnych budynkach. Próbuje, przynajmniej na pierwszy rzut oka, naśladować Gotham. Jednak okazało się, że jest całkowicie pozbawiony charakteru: jego jednorodne, pozbawione życia dzielnice różnią się tylko nazwą i nie rozwija się wcale podczas kampanii Bat-Family w Gotham Knights. To Gotham bardziej przypomina płaską płaszczyznę monotonii niż mieszankę osobowości.

Miasto Arkham oraz Rycerz Arkham zajmowałeś się bezpośrednio Gotham jako postacią i przestrzenią: doświadczyłeś trwałych zmian w architekturze lub krajobrazie. (W Miasto ArkhamJoker wysadza wieżę; w Rycerz ArkhamBatman często „remontuje” budynki i drogi swoim czołgiem). Miasto Arkham, sługusy Dwóch Twarzy, widoczne w dwukolorowej garderobie, włamują się do banków i samochodów; Pachołki Jokera w makijażu klauna kręcą się wokół karnawałowych zestawów. Wydarzenia szyte na miarę miały miejsce w określonych dzielnicach, nadając Gotham głębię, a tym samym tożsamość. Rocksteady walczy z Gotham wraz z WB Montreal w 2013 roku Początki Arkham, w mniejszym stopniu, osiągnęli silną więź z głębszymi aspektami Gotham, ponieważ traktowali Gotham jako zaokrągloną postać. Gotham z Rycerze Gothamjest jednak statyczna, monotonna i nudna. Gdzie jest trwałe uszkodzenie, które Mr. Freeze zmienia pogodę? Gdzie są uszkodzenia konstrukcji po ucieczce Clayface’a?

Co gorsza, to Rycerze Gotham maltretuje grupę złoczyńców, którzy są fascynującymi, podstępnymi ucieleśnieniami przerażającej historii miasta przez cały czas trwania komiksów: dwór sów.

Kluczowe dzieła Rycerzy Gotham przedstawiające kilku członków niesławnego Dworu Sów - wszyscy trzej noszą ozdobne maski i fantazyjne garnitury

Zdjęcie: WB Games Montreal/Warner Bros. Interaktywna rozrywka

Pomimo tego, że jest jednym z najstarszych kanonicznie bytów w uniwersum Batmana, Dwór został wprowadzony do mitu Batmana dopiero w 2012 roku. Dwór składa się z najbogatszych i najpotężniejszych rodzin w Gotham, które utrzymują kontrolę poprzez szpiegostwo i zabójstwa. Są kultowi i przerażający, pracują w cieniu i stanowią prawdziwe zagrożenie dla Batmana, ponieważ są również zagrożeniem dla Bruce’a Wayne’a.

Podwórko zawsze pojawiało się poza komiksami w doskonałym filmie animowanym Batman kontra Rudziki w programie telewizyjnym Gotham. Jednym z nich była oczywiście perspektywa zderzenia się z nimi Rycerze Gotham” największe początkowe remisy. Moja miłość do wszystkich kultowych i upiornych rzeczy oznaczała, że ​​pokładałem duże nadzieje w tych nowych złoczyńcach.

Niestety, Rycerze Gotham po masakrze na dużą skalę przez League of Shadows, kolejną powracającą grupę antagonistów w tradycji Batmana, nagle zamyka dwór. Cała intryga i tajemnica otaczająca Dwór rozpływa się: chociaż mamy mniejsze zadania poboczne na Dworze, są to misje malowania po liczbach, które mają niewielką lub żadną głębię. Często wiążą się z walką z kilkoma maruderami, ale nic wielkiego nie wynika z tych potyczek. Jednym z głównych zagrożeń dla Bat-Family w marketingu gry staje się niewiele więcej niż rozdział większej historii. Rycerze Gotham przegapił okazję, by zagłębić się w żyły Gotham, wykorzenić dwór, który zatruwa miasto, tę samą grupę, która postrzega siebie jako lekarstwo. Czy Gotham rozpadnie się bez procesu? Że miasto rozwinie się nieodwracalnie? To są nieodparte pytania. Ale w Rycerze Gothampytają tylko mimochodem.

Grafika koncepcyjna Rycerzy Gotham z Red Hoodem i Nightwingiem siedzącym na skraju pierwszego planu i patrzącym na dzwonnicę

Zdjęcie: WB Games Montreal/Warner Bros. Interaktywna rozrywka

Po śmierci Batmana i jego najciekawszych złoczyńcach w mgnieniu oka, ciężar spada na miasto, by się podnieść. Rycerze Gotham. Ale Gotham jest zaniżone. Krajobraz się zmienia, ale tylko w zamkniętych misjach głównych, które nie pozostawiają trwałych blizn w otwartym świecie.

Batman Rocksteady’ego był coraz gorszy i jego Gotham nie różniło się od tego: rośliny pękały ze szczelin, trucizna wisiała w powietrzu, kupowała ocean i tak dalej. To z tego powodu postacie zmiana i samo Gotham powinien być postacią. Brakuje w nim tej koncepcji Rycerze Gotham.

Rycerze Gotham skaził Gotham, ujednolicając wszystkie jego dzielnice i działania na świecie; miał dostęp do Court of Owls, jednego z najbardziej imponujących aktorów w kanonie Batmana, ale wyrzucił go tak, jak Batman mógłby wyrzucić załadowany pistolet. Na tym świecie nie ma wzrostu, ponieważ jego świat jest tylko tłem. Rycerze Gotham robi wielki pokaz zabijania Mrocznego Rycerza w pierwszych chwilach. Największa tragedia? Zabił także Gotham.

Leave a Comment