Royals zatrudnili trenera ławki Rays Matta Quatraro jako menedżera

Zespół Kansas City Royals zatrudnił Matta Quatraro jako nowego menedżera, ogłosił w niedzielę zespół.

Quatraro był długoletnim członkiem organizacji Tampa Bay Rays, ostatnio jako trener ławkowy, podejmując tę ​​pracę w październiku 2018 r. Zastępuje zwolnionego Mike’a Matheny’ego.

„Wiedziałem już talent w składzie i jak wspaniali są fani w Kansas City, a proces wywiadu przekonał mnie, że wspaniałe rzeczy, które słyszałem o kulturze organizacji, są prawdziwe” – powiedział w oświadczeniu. „Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę, a moja rodzina dotrze do Kansas City i stanie się częścią tej społeczności”.

Quatraro, 48, był ósmą rundą draftu Rays w 1996 roku i grał w tej organizacji siedem sezonów ligowych, głównie w Catcherze.

Po zakończeniu kariery zawodowej służył jako trener w systemie rolniczym Tampa Bay, zanim dołączył do sztabu Terry’ego Francona w Cleveland w 2014 roku jako asystent trenera uderzania. Następnie wrócił do Rays jako trener ławkowy w 2018 roku.

Quatraro został wybrany przez dyrektora generalnego Royals JJ Picollo, który przejął działalność baseballową klubu po zwolnieniu długoletniego lidera Daytona Moore’a.

Picollo, wraz z właścicielem Royals Johnem Shermanem, powiedzieli, że chcą menedżera, który myśli przyszłościowo i jest bardziej oparty na danych niż w przeszłości. To jest dokładnie to, co otrzymali w 48-letnim Quatraro, który był gorącym towarem w ostatnich sezonach i rozmawiał z Mets i A’s na temat ich kierowniczych stanowisk w zeszłym sezonie.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że Matt poprowadzi nasz klub i rdzeń talentów” – powiedział Picollo. „Matt ma wspaniałe doświadczenie w całej swojej karierze, które przygotowało go do tego. Zaimponował nam wszystkim podczas naszego wywiadu i jest wyraźnie szanowany w całej branży. Nie możemy się doczekać współpracy z Mattem, aby zapewnić naszym wspaniałym fanom wygrywanie w baseballu”.

Kansas City zwolniło Matheny’ego po rozczarowującym sezonie 65-97. Poszedł 165-219 w swoich trzech sezonach.

Royals spodziewali się, że rok 2022 będzie kampanią zwrotną, ale byli nękani przez słabe rzuty, zmagania z młodymi graczami na pozycji i słabą grupę weteranów, kończącą się na ostatnim miejscu w AL Central, 27 meczów za Strażnikami.

Pitching odegrał dużą rolę w ich nieszczęściu w ostatnich latach. Mieli czwartą najgorszą ERA i najgorszy WHIP spośród wszystkich sztabu w głównych turniejach w tym sezonie. Trener pitchingu Cal Eldred został zwolniony w tym samym czasie co Matheny.

W raporcie wykorzystano informacje z The Associated Press.

Leave a Comment