Rishi Sunak zostaje premierem „nie jest to wygrana reprezentacji Azji”; Tweet autorstwa posła, którego ojciec z Punjabi-Sikh wyemigrował do Wielkiej Brytanii, wywołuje oburzenie: The Tribune India

Londyn, 27 października

Pochodząca z Indii posłanka Partii Pracy Nadia Whittome usunęła tweeta, który opublikowała na początku tego tygodnia, mówiąc, że objęcie Rishi Sunaka premierem „nie było wygraną dla reprezentacji Azji”.

Whittome została „poinstruowana”, aby usunąć swój tweet, potwierdził rzecznik przywódcy Partii Pracy Sir Keir Starmer po tym, jak wywołał on reakcję w mediach społecznościowych, podała BBC.

„Rishi Sunak jako premier nie jest wygraną dla reprezentacji Azji” – napisał Whittome w usuniętym tweecie.

„Jest multimilionerem, który jako kanclerz obniżył podatki od zysków banków, jednocześnie nadzorując największy spadek poziomu życia od 1956 r. Czarnoskóry, biały lub Azjata: jeśli pracujesz na życie, nie jest po twojej stronie” – dodała. .

Sunak, pierwszy azjatycki premier Wielkiej Brytanii, i jego żona Akshata Murty mają łączną wartość 730 milionów funtów, co stanowi dwukrotność szacowanej fortuny króla Karola III. a Camilla, królowa, od 300 do 350 milionów funtów.

Jest właścicielem czterech nieruchomości rozsianych po całym świecie i wartych ponad 15 milionów funtów, donosi The Guardian.

Ojciec Whittome’a, pendżabski Sikh, wyemigrował do Wielkiej Brytanii z Banga w Pendżabie w wieku 21 lat. Jej matka jest anglo-indyjską prawniczką katolicką i byłą członkinią Partii Pracy.

W oświadczeniu dla BBC biuro Whittome powiedziało: „Podobnie jak Rishi Sunak, pani Whittome jest Brytyjską Hinduską w drugim pokoleniu.

„Pani Whittome wskazała na rekord Rishi Sunaka jako kanclerza, aby zademonstrować, że skuteczna polityczna reprezentacja brytyjskich społeczności azjatyckich – i interesy wszystkich ludzi pracy – to coś znacznie więcej niż pochodzenie etniczne premiera”. Tymczasem lider Partii Pracy Keir Starmer „z zadowoleniem przyjął” nominację Sunaka na „pierwszego azjatyckiego premiera Wielkiej Brytanii”, nazywając to „prawdziwym kamieniem milowym dla naszego kraju”.

Ale kiedy Sky News naciskał w środę na komentarz w tej sprawie, powiedział: „Stanowisko Partii Pracy jest stanowiskiem, które przedstawiłem. Cała Partia Pracy popiera to i jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni”. Zrób to”.

Whittome, zagorzały krytyk Sunaka, wcześniej napisał na Twitterze: „Rishi Sunak i jego żona mają fortunę 730 000 000 funtów. To mniej więcej dwa razy więcej niż szacowana fortuna króla Karola III. Została wybrana w 2019 roku w wieku 23 lat jako członek Partii Pracy i została „Dziecko Domu” jako najmłodsza posłanka.

Przed wyborem pracowała jako pracownik przestępczy z nienawiści, a wcześniej jako opiekunka podczas studiów prawniczych na Uniwersytecie Nottingham.

IANS

Leave a Comment