Rishi Sunak jest Crypto Bro

Obraz artykułu zatytułowanego Oh Great, The New UK Premier Is A Crypto Bro

Zdjęcie: Dan Kitwood (Obrazy Getty)

Gdy Wielka Brytania przygotowuje się na przyjęcie nowy premier pośród rozpaczy ekonomiczne przeciwnościWydaje się konieczne podkreślenie, że facet, którego wybrali do naprawy, to certyfikowany Crypto Bro™️ kto raz? wymagany że Mennica Królewska będzie wydawać NFT.

Rishi Sunak został wybrany na urząd w poniedziałek po rezygnacji byłej premier Liz Truss, która służyła tylko Bicie rekordów 44 dni przed rezygnować pod falą krytyki za nieudaną politykę fiskalną. Truss twierdził, że Wielka Brytania może rozwiązać swoje inflacyjne problemy pożyczanie mnóstwo pieniędzy do rozdania ulgi podatkowe dla super bogatych. Analitycy ekonomiczni przewidywany że ten plan nie tylko nie zadziała, ale znacznie pogorszy inflację. To w dużej mierze nieudana próba wepchnięcia się w ten szalony program zapisane zakończył przywódczą rolę Truss z prędkością błyskawicy.

Na szczęście teraz, kiedy Sunak został zainstalowany, rozsądek fiskalny też może powrócić, prawda? Cóż, zobaczymy! Biorąc pod uwagę nowego premierajest udowodnione interesuję się kryptowalutami, mam wątpliwości.

Dza kadencję ministra finansów byłego premiera Boris Johnson, Sunak był odpowiedzialny za rozwój szeregu inicjatyw związanych z kryptowalutami, które miały właśnie to zrobić normalizować waluty cyfrowe i integruj je dla gospodarki brytyjskiej. Podobno są to pierwsze kryptowaluty entuzjasta służyć na szczycie Wielkiej Brytanii gabinet. Jest też pierwszą kolorową osobą i najmłodszym premierem – 42 lata –które Wielka Brytania miała od 200 lat.

Aby być uczciwym, wysiłki Sunak na rzecz promocji kryptowalut były przynajmniej ukierunkowane na regulacje i opodatkowanie, w przeciwieństwie do całkowitego laissez faire. zregulowane szaleństwo – nawet jeśli te wysiłki mogą ostatecznie po prostu znormalizować zjawisko, które według krytyków jest w najlepszym razie zbędne, a w najgorszym zagrażające prywatności.

W kwietniu Sunak ogłosił serię programów, które mają zmienić Wielką Brytanię w coś, co nazwał „globalnym centrum technologii kryptowalut”. Wśród ogłoszonych wówczas inicjatyw był plan integracji stablecoinów z krajowym systemem płatniczym, „torując drogę do wykorzystania ich w Wielkiej Brytanii jako uznanej metody płatności”. Stablecoiny są uważane za najmniej zmienną formę kryptowalut większe zainteresowanie przez rządy niż inne formy krypto – chociaż projekty takie jak Terra oraz Pęta wykazali potencjalne niebezpieczeństwa nadmiernego polegania na aktywach stabilność.

W planach Sunaka zaproponowano również stworzenie dodatkowych przepisów, które pomogą w dalszej inkorporacji krypto w ramy gospodarcze i prawne Wielkiej Brytanii, stymulując większe inwestycje w kosmos. „Środki, które dzisiaj przedstawiliśmy, pomogą zapewnić, że firmy będą mogły inwestować, wprowadzać innowacje i rozwijać się w tym kraju” – napisał Sunak. w Komunikat prasowy opublikowane w tym czasie.

Kolejną ambitną inicjatywą, którą poparł Sunak, była: Projekt ustawy o usługach i rynkach finansowychczyli ustawodawstwo, które dałoby władzom lokalnym w Wielkiej Brytanii dużą swobodę w regulowaniu kryptowalut, dalszej asymilacji do gospodarki narodowej. Ustawa, która jeszcze nie przeszła, jest w teraźniejszości jest oglądany przez parlament.

W tym samym czasie Sunak niedawno poparł badanie, w którym przyjrzano się potencjalnym korzyściom stworzenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) lub „Bitcoin”, jak to nazwał. Zwolennicy CBDC twierdzą, że mogą przynieść korzyści wydającym, ponieważ płatności byłyby „szybsze, tańsze i bezpieczniejsze”. op-ed stawia to. Jednak krytycy twierdzą, że są niepotrzebne i mogą być ogromne prywatne problemyze względu na identyfikowalny charakter kryptowalut i walut cyfrowych.

Pomimo jego historii kryptograficznej analitycy sugerują, że Sunak raczej nie będzie Mieć czas skoncentruj się na wszelkich inicjatywach związanych z web3 w najbliższej przyszłości. Biorąc pod uwagę obecną pożogę ekonomicznego śmietnika Wielkiej Brytanii, każda praca nad „Britcoinem” może zostać zmuszona do zajęcia tylnego miejsca.

Nie wiadomo, czy polityka fiskalna Sunaka będzie lepsza niż Truss. Krypto czy nie, po prostu trudno uwierzyć, że nowy premier będzie wielkim przyjacielem zwykłych ludzi, biorąc pod uwagę jego status jednego z najbogatszych polityków w świecie zachodnim. Obecnie bogatszy niż Król KarolSunak zyskał status elity po poślubieniu dziedziczki fortuny technologicznej w 2009 roku, co czyniło go połową pary wartej w sumie około 828 milionów dolarów. Przed karierą polityczną zbudował też własną fortunę pracując w Goldman Sachs – instytucji znanej z tego, że ma dużo pieniędzy, ale nie tony. zdrowy rozsądek lub skrupuły moralne. Wcześniej pracował również w funduszu hedgingowym. Wystarczy powiedzieć, że nie jest dokładnie Berniem Sandersem.

W każdym razie w Gizmodo życzymy Brytyjczykom powodzenia i mamy nadzieję, że Sunak nie wywróci Wielkiej Brytanii do góry nogami Zbawiciel w najbliższym czasie.

Leave a Comment