Rekord Szwajcarii dla najdłuższego pociągu pasażerskiego na świecie z trasą alpejską

Szwajcarska firma kolejowa ustanowiła w sobotę rekord najdłuższego pociągu pasażerskiego na świecie, podróżującego jedną z najpiękniejszych linii w Alpach.

Kolej Retyjska obsługiwała pociąg o długości 1,9 kilometra składający się ze 100 wagonów na trasie Albula-Bernina z Predy do Bergün.

Trasa została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2008 roku i przebiega przez 22 tunele, z których niektóre kręcą się przez góry, oraz ponad 48 mostów, w tym zakrzywiony wiadukt Landwasser.

„Mamy jubileusz 175-lecia szwajcarskich kolei i ta próba bicia rekordu świata powinna być jednym wielkim wydarzeniem tego jubileuszu” – wyjaśnił dyrektor generalny Kolei Retyckich, dr Renato Fasciati.

„Ale powodem było to, że mieliśmy pewne trudności podczas kryzysu koronowego (pandemia COVID-19), więc straciliśmy 30% obrotów dla gości w pociągu, więc staraliśmy się znaleźć dobre wydarzenie, aby podnieść świadomość. naszą piękną trasą światowego dziedzictwa UNESCO.

„I tak ta próba bicia rekordu świata jest wspaniałym powodem i wspaniałym narzędziem, aby pokazać światu tę piękną kolej” – dodał.

Cała podróż trwała ponad godzinę. Entuzjaści kolei ustawili się w dolinie, aby oglądać 25-odcinkowy pociąg przejeżdżający przez Alpy.

„Krajobraz jest jak babie lato, więc widzisz te złote drzewa w tej pięknej dolinie, mamy linię kolejową z mnóstwem wiaduktów i spiralą tuneli… To wiadukt o promieniu 100 metrów i dalej linia biegnie prosto w ścianę skalną, w tunel i to jest naprawdę fantastyczne” – powiedział Fasciati.

„Więc mamy ludzi z całego świata, którzy właśnie przyjeżdżają i oglądają ten piękny tor z lodowcem lub pociągami Bernina Express” – podsumował.

Fasciati mają nadzieję, że kiedy ludzie z innych krajów zobaczą piękno wsi, próbując pobić rekord pociągiem, również przyciągną ich do tego regionu Szwajcarii.

Leave a Comment