Red Bull i Aston Martin zgadzają się na przekroczenie limitu kosztów F1 z FIA

Zespół osiągnął zaakceptowaną umowę o naruszeniu, która zasadniczo potwierdza, że ​​przyznaje się do wszelkich wykroczeń i akceptuje wszelkie sankcje.

Aston Martin również uzgodnił z ABA drobne naruszenie proceduralne, a szczegóły tego również mają zostać ujawnione w piątek.

FIA wyjaśni obszary sporne obu drużyn, a także kary.

Szef Red Bulla Christian Horner szeroko rozmawiał z prezydentem FIA Mohammedem Ben Sulayem podczas weekendu GP Stanów Zjednoczonych, chociaż technicznie takie rozmowy nie podlegały oficjalnemu procesowi prawnemu.

Negocjacje zostały wstrzymane po śmierci współzałożyciela Red Bulla Dietricha Mateschitza, ale zostały zakończone w tym tygodniu.

Red Bull był winny zarówno naruszeń proceduralnych, jak i „drobnego” przekroczenia wydatków szacowanych na 1,8 miliona dolarów. Drużyna jest rozumiana zarówno jako kara finansowa, jak i sportowa.

Rozumie się, że ta ostatnia obejmuje ograniczenie testów w powietrzu do 2023 roku. Jako mistrz konstruktorów, zespół będzie już miał mniej czasu w tunelu aerodynamicznym i korzystaniu z CFD niż którykolwiek z jego konkurentów w ramach przepisów dotyczących ograniczeń w testach w powietrzu.

W przypadku Red Bulla omawiane kwestie rozumiane są jako catering fabryczny i catering dla pracowników, którzy nie byli pod limitem, kwestie zasiłków chorobowych i zwolnień oraz jak radzić sobie z resztkami części zamiennych na koniec sezonu 2021. i ich przydziałem do dział zabytków.

Uważa się, że może wystąpić również kwestia podatkowa.

Lance Spacer, Aston Martin AMR22

Zdjęcie: Erik Junius

Zapytany przez Autosport w zeszły weekend o problem z częściami zamiennymi, Horner powiedział, że „wywarło to siedmiocyfrowy wpływ na nasze zgłoszenie”, co sugeruje, że był to prawdopodobnie największy pojedynczy czynnik w przekroczeniu limitu przez Red Bulla.

Zbagatelizował wszelkie potencjalne zyski wydajności wynikające z nadmiernych wydatków.

„Musisz pamiętać, że post może zawierać około 75 000 elementów zamówienia” – powiedział Horner.

„Więc w tych zgłoszeniach trzeba umieścić ogromną ilość danych i myślę, że to naturalne, że w pierwszym roku mamy wiele bardzo skomplikowanych przepisów, aby móc wszystko objąć, jest to prawie niemożliwe. Prawie niemożliwe.

„I dokonano interpretacji, [that] może różnili się nieco od innych zespołów, a potem taka zmiana ma ogromny huśtawkę w Twojej aplikacji, w sposobie wypełniania formularza, który gdybyśmy mogli ponownie przesłać w tym momencie, potraktowalibyśmy to bardzo, bardzo inaczej .

Przeczytaj także:

„Więc prawdopodobnie jest kilka zespołów, które zostały w ten sposób dotknięte.

Aston Martin został uznany winnym naruszenia proceduralnego rzekomo związanego z konkretną kwestią podatkową w Wielkiej Brytanii, która została odmiennie zinterpretowana przez zespół i FIA.

Oczekuje się, że kara będzie czysto finansowa, jak to było w przypadku Williams kiedy uznano, że dopuściła się naruszenia proceduralnego, składając dokumenty po terminie na początku tego roku.

„Myślę, że to skomplikowane, to skomplikowany zestaw przepisów” – zauważył szef zespołu Mike Krack w ostatni weekend w Austin.

„I to nie jest frustrujące, pokazuje nam, że w przyszłości musimy wykonywać lepszą pracę, że nie mamy tych problemów.

„Ale pod koniec dnia myślę, że prawdopodobnie najważniejszą rzeczą jest to, że byliśmy pod czapką. A reszta jest proceduralna”.

Leave a Comment