Recenzja Apple iPad Pro (2022): uderz w chip

To wyjątkowy rok dla iPada Pro. Flagowy tablet firmy Apple otrzymał jedną z najmniejszych aktualizacji w najnowszej pamięci, podczas gdy nowy iPad dziesiątej generacji ma to, czego właściciele Pro od lat chcieli mieć na swoich urządzeniach. A iPad Air ze średniej półki jest coraz lepszy z każdą generacją, wkraczając coraz bardziej w terytorium Pro. Właściciele istniejących modeli iPada Pro mogą z radością trzymać się tego, co mają i niewiele im brakuje; jeśli rozważasz zakup Pro w tym roku, sugeruję, abyś sprawdził zeszłoroczne modele w sprzedaży, zanim zdecydujesz się na cenę zupełnie nowego.

Mimo to, przy 799 USD i więcej, iPad Pro pozostaje najlepszym iPadem w ofercie Apple, iPadem dla tych, którzy chcą najlepszego ekranu, najlepszej wydajności i najnowszego sprzętu i są gotowi za to zapłacić. Tegoroczna aktualizacja tego nie zmienia. Ma ten sam zewnętrzny sprzęt i konstrukcję, co model 2021, ale wewnątrz ma najnowszy krzem Apple M2 i ulepszone możliwości Wi-Fi. A jeśli jesteś artystą, który lubi używać iPada, dostępna jest nowa funkcja dostępna wyłącznie w nowym Pro, która ułatwia pracę z ołówkiem.

Jeśli chodzi o sprzęt i projekt, naprawdę nie ma wiele do powiedzenia, których nie obejmuje nasza recenzja z 2021 roku, więc sugeruję przeczytanie tego, aby uzyskać pełny przegląd. Ten nowy iPad Pro ma ten sam ogólny wygląd, który widzieliśmy od 2018 roku – wydaje się, że powinien zostać zaktualizowany, ale nie dostaliśmy go w tym roku.

Miniwyświetlacz LED w 12,9-calowym modelu pozostaje ogromny i przyjemnie się na niego patrzy, niezależnie od tego, czy oglądasz filmy, czy po prostu wykonujesz codzienną produktywną pracę. Niestety, wciąż ogranicza się do największego iPada – 11-calowy Pro ma ten sam standardowy wyświetlacz LCD ProMotion, który miał od 2018 roku. , naprawdę zaczynam czuć się jak zapomniany pasierb z linii iPadów Apple, co osobiście denerwuje mnie jako 11-calowego właściciela.)

Wszystkie akcesoria do iPada Pro zostały przeniesione do tegorocznego modelu, w tym to samo etui Magic Keyboard i Apple Pencil drugiej generacji. iPad 10. generacji ma nowe Magic Keyboard Folio, które jest bardziej elastyczne niż opcja klawiatury Pro i zawiera wiele w pełni funkcjonalnych funkcji, ale niestety nie jest kompatybilny z żadną wersją Pro.

Wewnątrz iPad Pro ma najnowszy krzem M2, który pasuje do tego, co można dostać w MacBooku Air i 13-calowym MacBooku Pro wydanym na początku tego roku. Jest szybszy, przynajmniej w testach porównawczych, i zawiera funkcje specyficzne dla M2, takie jak mocniejszy silnik kodowania multimediów. Umożliwia także nagrywanie wideo ProRes za pomocą kamer iPada Pro, co jest bardzo przydatne, jeśli udajesz, że kręcisz film za pomocą iPada w reklamie Apple.

Ale zdecydowana większość użytkowników iPadów nie zauważy żadnej różnicy w wydajności między modelami M1 i M2 (a tak naprawdę wszystkimi iPadami Pro z 2018 roku lub nowszymi). Mimo to Pro jest bardzo szybki i responsywny, i nie miałem problemu z używaniem go do codziennej produktywności, przynajmniej dopóki nie natknąłem się na ograniczenia iPada. Ponadto żywotność baterii w 12,9-calowym modelu, który testowałem, jest prawie identyczna z moim doświadczeniem z iPadem Pro M1, więc dodatkowa moc nic nas tam nie kosztuje.

Wersja demonstracyjna funkcji Hover Apple Pencil w nowym iPadzie Pro, pokazująca kursor, który pojawia się po przytrzymaniu ołówka w odległości 12 mm od ekranu.

Demonstracja funkcji Pencil Hover na iPadzie Pro 2022 poprzez przytrzymanie ołówka nad łączem i zobaczenie jego celu w lewym dolnym rogu.

M2 wprowadza nową funkcję do Apple Pencil, która pozwala „przesuwać” ołówek na ekran z odległości około 12 mm i oglądać różne akcje. Działa z istniejącym ołówkiem drugiej generacji, więc nie musisz kupować nowego ołówka, aby go używać. Jednak Apple ogranicza to do iPadów M2 – nie jest dostępny w modelach M1 ani wcześniejszych.

Funkcja najechania jest skierowana głównie do artystów – aplikacje takie jak Procreate (po wydaniu aktualizacji) pozwalają zobaczyć, gdzie ołówek zaznaczy się na ekranie, zanim go umieścisz, aby uzyskać lepszą dokładność. Pozwala także aplikacjom na programowanie różnych działań dla gestu podwójnego dotknięcia, gdy rysik jest w trybie najechania, zamiast bezpośrednio dotykać ekranu.

Jest dużo miejsca na rozszerzenie funkcji najeżdżania na Apple Pencil

Apple Notes obsługuje również nowy tryb najechania, a przed umieszczeniem go na moim cyfrowym płótnie mogłem zaprezentować miks akwareli i zobaczyć, jaki będzie ostateczny wygląd. Ale nie jestem artystą, więc to chyba tak daleko, jak tylko mogę.

Jednak dla tych z nas, którzy używają ołówka do robienia notatek i poruszania się po interfejsie iPada, chciałbym, aby funkcja hover działała więcej. Oprócz tworzenia grafiki funkcja najeżdżania umożliwia używanie rysika jako kursora do wyróżniania rzeczy na ekranie, zanim ich dotkniesz — tak jak można przesuwać kursor myszy nad przyciskiem lub łączyć gładzik na klawiaturze Magic Keyboard. Przyspiesza również funkcję Scribble firmy Apple, która umożliwia pisanie odręczne w polu tekstowym i przekonwertowanie go na tekst pisany. To jest miłe.

Poza tym tryb najechania nie ma wiele do zaoferowania. Chciałbym go użyć do podglądu całych stron internetowych à la, jak działał dotyk 3D (a obecnie działają długie naciśnięcia) na iPhonie. Mogę też najechać kursorem na album ze zdjęciami w aplikacji Zdjęcia lub folder w aplikacji Pliki i uzyskać przewijany podgląd zawartości bez konieczności jej otwierania. Może mógłbym podejść do daty w e-mailu i zajrzeć do kalendarza, żeby zobaczyć, czy mam na ten dzień spotkanie. Samsung od lat robi te rzeczy ze swoim rysikiem S Pen na swoich telefonach i tabletach i są naprawdę przydatne. Chciałbym, żeby Apple posunął się dalej.

Ujęcie z góry na dół klawiatury Magic Keyboard dla Apple iPad Pro przedstawiające jej układ.

Wreszcie, iPad Pro obsługuje teraz Wi-Fi 6E, w porównaniu z zeszłorocznym Wi-Fi 6, który jest w większości przyszłością. To coś, czego można się spodziewać po najnowszym, topowym modelu, więc cieszę się, że to widzę.

To naprawdę wszystko, co można powiedzieć o sprzęcie nowego iPada Pro. To ten sam projekt, który znamy od czterech lat i ten sam wyświetlacz, co w zeszłorocznym modelu. Jeśli posiadasz Pro 2018 lub nowszy i nadal działa dobrze, będę miał trudności z przekonaniem Cię do uaktualnienia do tegorocznego modelu.

Reszta historii to oprogramowanie, dlatego warto przeczytać recenzję iPada OS 16 i Stage Managera autorstwa Davida Pierce’a. Podstawowa historia niewiele się zmieniła – iPadOS nadal nie wydaje się, aby w pełni wykorzystywał dostępny tutaj niezwykle wydajny sprzęt.

Ponieważ nie ma wiele do powiedzenia na temat tego, co otrzymaliśmy w tym roku z odświeżeniem iPada Pro, przejmuję resztę tego artykułu, aby wymienić rzeczy, które chciałbym zobaczyć, gdy Apple przeprojektuje swój top-of-the- linia iPad Pro:

 • Aparat na dłuższym boku. Jest to oczywiste, a iPad 10. generacji już to ma, więc sensowne jest również umieszczenie go na iPadzie Pro. Pro nadal umieszcza przednią kamerę na krótszym boku (lub po lewej stronie ekranu w orientacji poziomej) i pomimo najlepszych wysiłków funkcji autofokusa Center Stage firmy Apple, nadal jest niewygodna w rozmowach wideo.
 • Ładowanie MagSafe. Wystarczy umieścić złącze ładowania MagSafe MacBooka Air obok portu USB-C.
 • Wiele portów USB-C. Skoro już o tym mowa, poproszę o więcej portów. Może położyć po jednej z każdej strony lub, ponownie pożyczając od MacBooka Air, w razie potrzeby tuż obok siebie. Chciałbym móc ładować ORAZ używać akcesoriów USB-C bez konieczności przesyłania wszystkiego przez koncentrator.
 • Pasek funkcji Magic Keyboard. Kolejny oczywisty ruch z iPada 10. generacji. Apple musiałby trochę popracować, aby przeprojektować Magic Keyboard, aby pasował, ale byłby to dobrodziejstwo produktywności. Mam dość sięgania do centrum sterowania lub górnej krawędzi iPada, gdy muszę dostosować jasność lub głośność.
 • Większa elastyczność dzięki klawiaturze Magic. Obecna klawiatura Magic Keyboard ma dość ograniczony zakres kątów, pod którymi może utrzymać iPada Pro. W większości przypadków działają dobrze, ale kiedy nie działają z powodu jakiejkolwiek pozycji, w której musisz użyć iPada (cześć, ciasny samolot lub siedzenie w pociągu), jest to frustrujące.
 • Guzik z boku ołówka. Po czterech latach dwukrotnego stukania w bok ołówka, aby przełączać się między pisaniem a wymazywaniem, proszę, daj mi przycisk, Apple. Gest podwójnego dotknięcia jest nadal zbyt niewiarygodny i frustrujący. Pozwól mi również skonfigurować gest (lub przycisk), aby natychmiast cofnąć każdy poprzedni ruch, który wykonałem, co i tak używam gumki przez 99 procent czasu.
 • Mini ekran LED do modelu 11 cali. Jeśli Apple zamierza zatrzymać 11-calowego Pro, sprawmy, by poczuł się bardziej jak Pro. Może to zacząć się od nadania mu tego samego doskonałego ekranu, który jest ograniczony do wersji 12,9 cala.
 • Ekrany OLED. Albo jeszcze lepiej, zobaczymy ekrany OLED na wszystkich iPadach zakwalifikowanych do Pro. Plotka głosi, że Apple planuje wprowadzić tę technologię na iPada w 2024 roku i choć ekran Mini LED jest dobry, witam OLED ze względu na jeszcze lepszy kontrast i ostrość.
 • Bardziej wesołe kolory. iPad Pro jest dostępny w kolorze srebrnym lub ciemnoszarym. Można je nazwać tym samym kolorem przy różnych poziomach jasności. Tak czy inaczej, z jakiegoś powodu Apple iPad Pro nie ma zabawnych kolorów, które widzisz w tańszych modelach. Poproszę o niebieski iPad Pro.

Fot. Dan Seifert/The Verge

a:hover]:shadow-highlight-franklin [&>a]:shadow-underline-black dark:[&>a:hover]:shadow-highlight-franklin dark:[&>a]:shadow-underline-white md:text-26″>Zgadzam się kontynuować: iPad Pro (2022)

Każde inteligentne urządzenie wymaga teraz wyrażenia zgody na szereg warunków, zanim będzie można z niego korzystać — umowy, których nikt tak naprawdę nie czyta. Niemożliwe jest dla nas przeczytanie i przeanalizowanie każdej z tych umów. Ale zaczniemy dokładnie liczyć, ile razy trzeba nacisnąć „zgadzam się”, aby korzystać z urządzenia podczas ich przeglądania, ponieważ większość ludzi nie czyta tych umów i na pewno nie wie, jak je negocjować.

Aby korzystać z iPada Pro (2022), musisz wyrazić zgodę na:

 • Regulamin iOS, który obejmuje umowę gwarancyjną Apple i warunki Game Center. Możesz otrzymać go e-mailem.

Ta umowa nie podlega negocjacjom, a jeśli się na nią nie zgadzasz, nie możesz w ogóle korzystać z tabletu.

Apple daje również możliwość wyrażenia zgody

 • Wysyłanie danych do Apple w celu ulepszenia dyktowania Siri
 • Udostępniaj dane analityczne programistom

iPad poprosi również o skonfigurowanie Apple Cash i Apple Pay podczas konfiguracji, co dodatkowo oznacza, że ​​musisz wyrazić zgodę na:

 • Umowa Apple Cash, która określa, że ​​Usługi są faktycznie świadczone przez Green Dot Bank i Apple Payments, Inc, i składa się z następujących umów:
 • Regulamin Apple Cash
 • Umowa o komunikacji elektronicznej
 • Polityka prywatności banku Green Dot
 • Warunki płatności bezpośrednich
 • Informacja o polityce prywatności dla płatności bezpośrednich
 • Licencja dla Apple Payments, Inc

Jeśli dodasz kartę kredytową do Apple Pay, musisz wyrazić zgodę na:

 • Warunki od dostawcy karty kredytowej, które nie są przesyłane e-mailem

Suma końcowa: jedna obowiązkowa umowa, dwie opcjonalne umowy na udostępnianie danych, sześć opcjonalnych umów na Apple Cash, jedna opcjonalna umowa na Apple Pay

Leave a Comment