Recenzja Acer Chromebook Spin 714: gorsza od poprzednika

Chromebook Spin 713 firmy Acer od kilku lat znajduje się na szczycie naszej listy najlepszych Chromebooków. Jest to jeden z najpopularniejszych Chromebooków ostatnich kilku lat, a do tego ma mnóstwo rzeczy do zrobienia: błyskawiczne procesory Intel, wyraźny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości 3:2, duży wybór portów z Thunderbolt 4 , bateria wystarczająca na cały dzień i jedna z najlepszych klawiatur, jakie można znaleźć na Chromebooku. Miałem wielkie nadzieje z jego kontynuacją, Chromebookiem Spin 714.

Dlatego nie jestem zadowolony, aby poinformować, że Chromebook Spin 714 jest gorszy niż 713. To nie czyni go strasznym komputerem – a przy sugerowanej przeze mnie cenie sugerowanej przez moją jednostkę Core i5/8 GB/256 GB w wysokości 729,99 USD wiele z tych niedociągnięć jest bardziej wybaczalnych. . niż za cenę, powiedzmy, 1000 dolarów. Ale niestety biorę to jako krok wstecz. Dlatego.

Głównym obszarem, w którym to urządzenie poprawiło się w stosunku do 713, jest prędkość. 714 to jeden z niewielu Chromebooków wyposażonych w procesory Intel 12. generacji. To jest Błyskawica szybki. Dobrze poradził sobie z moim dużym obciążeniem wielozadaniowości i nie wyobrażam sobie, żeby miał problem z uruchomieniem rzeczy również na Linuksie. Nic, co w to rzuciłem – nawet gdy podskakiwałem między 20-25 kartami i aplikacjami – nie generowało ciepła ani nie kręciło wentylatorów. Kiedy testowałem zeszłoroczny Spin 713, fani przez cały czas szaleli. Więc to mile widziana poprawa.

Moim zdaniem jest to również nieco lepiej wyglądający komputer niż 713. Nie posunąłbym się tak daleko, aby nazwać go dobrze wyglądającym urządzeniem — konstrukcja jest nadal raczej nudna i nijaka, a „Antybakteryjne logo Corning Gorilla Szkło” wyryte w górnej ramce jest szczególnie nieatrakcyjne. Mimo to wokół touchpada jest kilka miłych akcentów, dzięki którym wszystko wygląda bardziej profesjonalnie. A wykończenie jest wysokiej jakości – to urządzenie bez szwanku wbiło się w mój plecak. Wizualnie i materialnie to urządzenie jest krokiem naprzód w stosunku do 713. (Ale nie mogę tego przecenić, nadal wygląda nudno).

Użytkownik trzyma Acer Chromebook Spin 714 w trybie tabletu. Launcher pojawi się na ekranie na fioletowym tle.

Porty po prawej stronie Acer Chromebook Spin 714.

Porty po lewej stronie Acer Chromebook Spin 714.

I wreszcie, garażowany rysik. Znajduje się w małym otworze w prawym dolnym rogu urządzenia i jest bardzo łatwy do wkładania i wyjmowania. Pisanie za jego pomocą było mieszane – tekstura była gładka, ale zawias nie jest wystarczająco mocny, aby mocno trzymać ekran w miejscu, gdy pisałem w trybie laptopa lub tabletu. Tak czy inaczej nie podobał mi się prezent.

a:hover]:shadow-highlight-franklin [&>a]:shadow-underline-black dark:[&>a:hover]:shadow-highlight-franklin dark:[&>a]:shadow-underline-white md:text-40 lg:-ml-100″>Zgadzam się kontynuować: Acer Chromebook Spin 714

Aby rozpocząć korzystanie z Acer Chromebook Spin 714, musisz wyrazić zgodę na następujące warunki:

 • Warunki korzystania z usług Google
 • Synchronizuj aplikacje i ustawienia Chromebooka oraz zakładki, hasła i historię Chrome. (Można to sprawdzić po konfiguracji.)
 • Warunki korzystania z usługi Google Play

Możesz także powiedzieć tak lub nie na następujące pytania:

 • Wysyłaj do Google dane diagnostyczne i informacje o użytkowaniu systemu operacyjnego Chrome
 • Kopia zapasowa na Dysku Google
 • Zezwalaj aplikacjom i usługom z uprawnieniami lokalizacji na korzystanie z lokalizacji Twojego urządzenia
 • Daj Asystentowi dostęp do zrzutu ekranu tego, co jest na Twoim ekranie, aby mógł reagować w dostosowany sposób
 • Dopasowanie głosowe Asystenta Google

W sumie istnieją trzy umowy obowiązkowe i pięć umów opcjonalnych na użytkowanie Acer Chromebook Spin 714.

Dobra, czas porozmawiać o niektórych bardziej tajemniczych zmianach, jakie wprowadził Acer. Najpierw wyświetlacz. A więc tak, ekran Spin 714 jest nieco większy. Jednak Spin 713 miał jeden z najbardziej wyjątkowych ekranów w historii Chromebooka. Był 3:2 z rozdzielczością 2256 x 1504. Był tak przestronny, bez odblasków, kolory były żywe, a wszystko to było i olbrzymi częściowo dlatego, że Chromebook 713 znalazł się na szczycie najlepszych witryn Chromebooków w Internecie. Wyobrażam sobie teraz ten ekran i bardzo za nim tęsknię. Proszę, wróć do mnie.

W każdym razie to nie jest ekran, który ma 714. To urządzenie ma panel o rozdzielczości 1920 x 1200, 16:10. Osiąga jasność 340 nitów, natomiast jasność 713 łatwo przekroczyć 400. Słuchaj, ten ekran jest w porządku, ale jak… meh. W porządku.

Acer Chromebook Spin 714 półotwarty na drewnianym blacie.

Po drugie, jeden z portów zniknął. Acer usunął gniazdo microSD, które miał Spin 713. Pozostałe porty są w porządku (dostajesz dwa USB-C z Thunderbolt 4, jedno USB 3.2 Gen 1, jedno HDMI i jedno gniazdo słuchawkowe). Tyle, że 713 też miał to wszystko, plus gniazdo microSD.

A potem dochodzimy do żywotności baterii. Intel 12. generacji ponownie pokazuje krótszą żywotność baterii niż Intel 11. generacji. Mam średnio siedem i pół godziny na urządzeniu 11. generacji (które, pamiętaj, miało jaśniejszy ekran o wyższej rozdzielczości). Z tej liczby średnio cztery godziny i 56 minut ciągłej pracy przy 50% jasności. I chociaż możesz uzyskać wyższe liczby niż ja tutaj, w zależności od obciążenia pracą, wydaje się bardzo prawdopodobne, że większość ludzi będzie miała znacznie mniej czasu na Spin 714 niż jego poprzednik. (Czasy ładowania były przynajmniej szybkie – 714 wytrzymał do godziny w zaledwie 46 minut, co stanowi poprawę w porównaniu z zeszłym rokiem.)

Acer Chromebook Spin 714 otwarty na stole w sali konferencyjnej. Na ekranie pojawi się program uruchamiający ChromeOS.

Acer Chromebook Spin 714, otwarty w trybie stojaka, na ciemnym drewnianym stole.

Są też inne drobiazgi — touchpad 714 jest mniejszy, jego obudowa jest grubsza i cięższa, a także nie ma czujnika odcisków palców. A poza tym, pomijając to, jest fakt, że uczynili urządzenie droższym. Ta jednostka, pamiętaj, to 729,99 USD — model 713 Core i5 / 8 GB / 256 GB kosztował 699 USD. Mój model jest najtańszy, jaki znalazłem w Internecie – widzę też Jednostka Core i5/16 GB aaa Jednostka Core i7/16 GB oba wymienione za nieco ponad 1000 USD.

Jasne, może dołączony rysik i nieco większy ekran usprawiedliwiałyby podwyżkę cen w próżni. Ale potem patrzę na długą listę rzeczy, których brakuje w 714, na sposoby, w jakie jest to krok wstecz, i po prostu nie jestem przekonany.

a:hover]:shadow-highlight-franklin [&>a]:shadow-underline-black dark:[&>a:hover]:shadow-highlight-franklin dark:[&>a]:shadow-underline-white md:text-30″>Dane techniczne Acer Chromebook Spin 714 (według recenzji)

 • Procesor: Intel Core i5-1235U
 • Pamięć: 8 GB LPDDR4X SDRAM
 • Pamięć masowa: 256 GB PCIe Gen 3, 8 Gb/s, NVME
 • Waga: 3,09 funta (1,4 kg)
 • Wymiary: 12,31 x 8,82 x 0,71 cala (312,6 x 224 x 18,05 mm)
 • Bateria: 3-ogniwowa bateria litowo-jonowa 56 Wh
 • Wyświetlacz: 14-calowy wyświetlacz wielodotykowy z IPS, WUXGA 1920 x 1200, 16:10, 340 nitów
 • Kamera: kamera internetowa FHD MIPI (1920 x 1080) z obsługą wideo 1080 HD przy 60 klatkach na sekundę
 • Wi-Fi: Intel Wireless Wi-Fi 6E AX211, dwustrumieniowe Wi-Fi w pasmach 2,4 GHz, 5 GHz, 6 GHz, w tym 2×2 MU-MIMO
 • Bluetooth: 5.2

Nie chcę się pozbywać, ile dodatkowej mocy ma Spin 714. Ciche wentylatory i fajny plastik były bardzo zauważalną poprawą. Prawdopodobnie pozostanie to jednym z najpotężniejszych Chromebooków – jeśli nie najpotężniejszym urządzeniem – które możesz kupić za 729,99 USD.

Ale smuci mnie to, że Spin 713 kiedyś taki był. Spin 713 wyrzucił swoich konkurentów z wody dzięki punktom odniesienia. Ale to było także świetny na wiele innych sposobów. Miał świetny ekran. Miał świetną żywotność baterii. Miał duży wybór portów. Naprawdę, jedyną rzeczą, na którą można narzekać, był dźwięk poniżej normy (który pozostaje poniżej normy w modelu 714). W przeciwieństwie do tego, Spin 714 ma głównie specyfikacje wydajności. I chociaż ta moc z pewnością utrzymuje ich w rozmowie, w żadnym wypadku nie jest to głupi zakup, jakim był 713.

a:hover]:shadow-highlight-franklin [&>a]:shadow-underline-black dark:[&>a:hover]:shadow-highlight-franklin dark:[&>a]:shadow-underline-white md:text-40 lg:-ml-100″>Ułatwienia dostępu do Chromebooka Acer Spin 714

 • Klawisze z literami mają rozmiar 1,6 x 1,6 centymetra z odstępem 0,4 centymetra między nimi. Klawiatura jest podświetlona, ​​ale nie ma wskaźników. Naciśnięcie przycisku zasilania wymaga niewielkiej siły. Przyciski głośności mają wymiary 2 x 0,8 centymetra. Klawisze są ciemnoniebieskie z białym tekstem i wymagają użycia siły.
 • Głośniki w moim teście osiągnęły średnio 70 decybeli, co jest zauważalnie cichsze niż standardowy głośnik zewnętrzny.
 • Notatnik można otworzyć jedną ręką. Można go obracać o 360 stopni.
 • Touchpad mierzy 10,4 x 6,2 centymetra i wymaga nieco większej siły do ​​naciśnięcia.
 • Chromebook nie obsługuje logowania odciskiem palca ani twarzy.

 • ChromeOS zawiera wbudowany czytnik ekranu (ChromeVox).
 • ChromeOS obsługuje dyktowanie, dostępne w Ustawieniach.
 • Tryb wysokiego kontrastu można przełączać za pomocą Ctrl + Wyszukaj + H.
 • Napisy są wyświetlane w dolnej środkowej części ekranu. Można regulować następujące funkcje podpisów: rozmiar, czcionkę, kolor, krycie, cień, kolor tła i krycie tła.
 • Następujące klawisze klawiatury mogą być mapowane ponownie: Wyszukaj, Ctrl, Alt, Escape, Backspace, Asystent i Caps Lock. Górny wiersz można zmienić, aby działał jako klawisze funkcyjne.
 • Można przełączać następujące funkcje klawiatury: skróty klawiszowe, klawiatura ekranowa, podświetlanie obiektu za pomocą klawiatury, podświetlanie nakładki tekstowej, gdy się pojawia lub przesuwa, przewijanie stron za pomocą kursora tekstowego i przełączanie dostępu.
 • Można dostosować następujące ustawienia kursora: kolor, rozmiar, prędkość, siłę kliknięcia i dotyk. Można przełączać następujące elementy: przyspieszenie myszy, przewijanie do tyłu, stuknięcie i przeciąganie, stuknięcie z kliknięciem, przyspieszanie na touchpadzie i automatyczne klikanie.
 • ChromeOS zawiera funkcję Snap Layout, do której można uzyskać dostęp, naciskając i przytrzymując przycisk Maksymalizuj w otwartym oknie.

Leave a Comment