Raport: Apple wypuszcza 16-calowego iPada Pro

Powiększać / 2021 12,9-calowy iPad Pro.

Samuel Akson

powołując się na osobę znającą sprawę, Informacja Apple planuje wypuścić 16-calowy model iPada Pro. Apple ma nadzieję wypuścić produkt w czwartym kwartale przyszłego roku – prawdopodobnie w tym samym czasie w 2023 roku, co iPad Pro M2 wprowadzony na rynek w 2022 roku.

Według naszych szacunków 16-calowy iPad Pro byłby prawdopodobnie skierowany specjalnie do kreatywnych profesjonalistów i prawdopodobnie nie byłby produktem masowym, jak inne modele iPada. Pomyśl o tym jako o Mac Pro lub Pro Display XDR – niszowym produkcie dla wąskiej, ale ważnej grupy odbiorców.

Docelowi nabywcy mogą korzystać z nowego 16-calowego tabletu z Apple Pencil, aby uzyskać większe płótno w aplikacjach takich jak Procreate, Affinity Designer, Adobe Illustrator i innych.

Raport nie wspomina o żadnych specjalnych ani dodatkowych funkcjach ani cenach, które prawdopodobnie będą dość strome.

Nie oznacza to, że nastąpi fuzja Maca/iPada

To powiedziawszy, The Information spekuluje, czy ten nowy iPad z ekranem wielkości laptopa oznacza, że ​​Apple planuje połączyć iPadOS i macOS.

Jest to jednak naszym zdaniem wysoce nieprawdopodobne, a podkreślenie tego w artykule nie pozwala zrozumieć, jaki byłby główny cel tego urządzenia. Nagłówek artykułu mówi, że „dalsze rozmycie linii z laptopami”, ale jeśli już, to ręcznie rysowane artystyczne skupienie takiego tabletu może jeszcze bardziej odsunąć go od typowego użytkowania laptopa. Na przykład proporcje iPada mogą sprawić, że korzystanie z formatu laptopa przy tym pomiarze ekranu może być niepraktyczne, zakładając, że ma on taki sam współczynnik proporcji jak inne modele iPada Pro.

Rzecznicy Apple konsekwentnie snuli pomysł, że firma planuje połączyć platformy Mac i iPad, mimo że Mac otrzyma pewne funkcje związane z iPadem, a iPad będzie miał większe możliwości wielozadaniowości i tym podobne. Tak, obie platformy mają Stage Managera, ale to nie znaczy, że się połączą.

Są one zbudowane, aby służyć bardzo różnym klientom lub przynajmniej bardzo różnym zastosowaniom — ale to nie znaczy, że zarówno platformy, jak i ich użytkownicy nie mogą korzystać z pewnego wzajemnego zapylenia funkcji.

Leave a Comment