Rankingi SP+ College Football po tygodniu 9

Dziewiąty tydzień sezonu uniwersyteckiego w 2022 r. rozpoczął się bardzo fajnie. Trzech słabszych wygrało pięć meczów z rzędu w czwartek i piątek, a pozostałe dwa, Virginia Tech i Washington State, przegrywały łącznie pięcioma punktami.

Zbliża się tydzień chaosu? Nie ma mowy. Po rozpoczęciu soboty porządek został ustanowiony. Wszystkie pięć niepokonanych drużyn w tym wydarzeniu nie tylko wygrało, ale także przeciętnym wynikiem 40-19, choć było kilka niespodzianek – Tennessee zniszczyło rankingową drużynę Kentucky, podczas gdy dwie drużyny z pierwszej dziesiątki AP (Wake Forest i Oklahoma State) przegrał łącznie 96-21 – czołówka łańcucha pokarmowego futbolu uniwersyteckiego pozostała prawie taka sama. Poza transakcjami w Gruzji i Alabamie, czołówka rankingu SP+ pozostała niezmieniona.

Poniżej znajdują się rankingi SP+ w tym tygodniu. Co to jest SP+? W jednym zdaniu jest to dopasowana do tempa i przeciwnika miara skuteczności futbolu uniwersyteckiego. Stworzyłem system w Football Outsiders w 2008 roku i wraz ze wzrostem mojego doświadczenia z futbolem uniwersyteckim i jego statystykami, wprowadziłem pewne poprawki do systemu.

SP+ ma być naprawdę przewidujący i wybiegający w przyszłość. Nie jest to ranking życiorysów, który przypisuje się wielkim zwycięstwom lub szczególnie odważnemu planowaniu — nie ma dobrego systemu predykcyjnego. Jest to po prostu miara najbardziej zrównoważonych i przewidywalnych aspektów piłki nożnej. Jeśli masz pecha lub nie imponujesz wygranymi, Twoja ocena prawdopodobnie spadnie. Jeśli jesteś silny i niezadowolony ze straty, prawdopodobnie wzrośnie.

Leave a Comment