Python połyka kobietę na plantacji w Indonezji | Indonezja

Na plantacji kauczuku, gdzie pracowała, znaleziono martwą kobietę w żołądku siedmiometrowego pytona Indonezjawedług lokalnych raportów.

Kobieta, zidentyfikowana jako Jahrah, lat 54, wyjechała do pracy na plantacji w prowincji Jambi na wyspie Sumatra w niedzielę rano i jej zaginięcie zgłosił mąż, gdy wieczorem nie wróciła do domu.

Podczas poszukiwania jej w niedzielę wieczorem, jej mąż znalazł jej sandały, szalik, kurtkę i narzędzia, których używała w pracy, i wezwał innych do pomocy, poinformowała policja lokalnym mediom. Następnego ranka w pobliżu zauważono pytona.

„Kiedy zespół ochrony i mieszkańcy prowadzili ankietę wokół plantacji kauczuku, znaleźliśmy 7-metrowego pytona. To ten wąż jest podejrzany o polowanie na ofiarę. Po tym, jak go złapaliśmy, znaleźliśmy ciało ofiary w żołądku węża” – powiedział miejscowy szef policji AKP S Harefa serwisowi informacyjnemu Detik.

Pytony, które zabijają przez zaciśnięcie, zwykle zjadają mniejsze zwierzęta i połykają pożywienie w całości. Przypadki spożycia przez ludzi są rzadkie.

W 2018 roku na wyspie Muna w pobliżu Sulawesi znaleziono kobietę połkniętą przez gigantycznego pytona. Zniknęła w swoim ogrodzie, który znajdował się u podnóża skalistego urwiska, gdzie w jaskiniach żyły węże.

Rok wcześniej i rolnik został zabity i połknięty przez gigantycznego pytona w wiosce Salubiro na wyspie Sulawesi.

Ukąszenia węży dotykają znacznie większą liczbę osób. Według Światowej Organizacji Zdrowia co roku odnotowuje się około 5,4 miliona przypadków ukąszenia węża, z czego 1,8 do 2,7 miliona powoduje zatrucie. Najbardziej zagrożone są dzieci i pracownicy rolni w biedniejszych społecznościach wiejskich.

Leave a Comment