PS5 Hack: wykład TheFloW Hexacon jest już dostępny na Youtube

Haker PlayStation Aktualny przemawiał na konferencji Hexacon infosec na początku tego miesiąca, gdzie opisał swój łańcuch exploitów BD-JB, a także włamanie do jądra PIV6 PS5. Ta prezentacja jest już dostępna na Youtube (wideo poniżej).

BD-JB i PS5 wykorzystują TheFloW

TheFlow opublikowano Łańcuch exploitów BD-JB dla PS4 i PS5 w czerwcu poszedł za jego ujawnienie exploita jądra PS5 we wrześniu.

Warto zauważyć, że prezentacja TheFloW na hexacon nie dostarcza żadnych dodatkowych informacji ani przełomu na PS5, a jedynie podsumowuje dwa wspomniane wyżej exploity. Innymi słowy, jeśli uważnie śledziłeś scenę PS5, nie ma nic nowego w tym ujęciu, ale zawsze wspaniale jest usłyszeć to z pyska konia.

Scena hakerska PS5 robi ograniczone postępy

Odkąd TheFloW ujawnił użycie PS5, na scenie nastąpił pewien postęp w tym działające implementacje wydane dla oprogramowania układowego PS5 od 3.00 do 4.51. Jednak chociaż exploit umożliwia dowolny odczyt/zapis do struktur danych PS5 (RAM i/lub dysk twardy), liczne ograniczenia bezpieczeństwa, takie jak XOM i jego hipernadzorca modele do tej pory uniemożliwiały znaczne postępy w hackach PS5.

Wielu majsterkowiczów grało w tej ograniczonej piaskownicy (teraz mamy elf loader zintegrowany z exploitemjakiś serwer FTPi niedawno otrzymał dostęp do Serwer PS5 Redis), ale nie ogłoszono żadnych poważnych informacji o dalszym włamaniu się na konsolę. Możliwe, że niektóre grupy hakerów poczyniły dalsze postępy w tajemnicy, ale ostatnio nic nie zostało publicznie ogłoszone.

Leave a Comment