Przywódca Kanady rozważa zniesienie opłat za blokadę COVID, przeprasza nieszczepionych

premier Alberta, Kanadapowiedział, że pracuje nad planem ułaskawienia mieszkańców ukaranych grzywnami lub aresztowanych za naruszenie protokołów dotyczących koronawirusa i przeprosił niezaszczepionych Kanadyjczyków, którzy spotkali się z „dyskryminacją”.

„Bardzo mi przykro z powodu każdego, kto był niewłaściwie dyskryminowany w wyniku statusu szczepień” – powiedziała w sobotę premier Danielle Smith. „Bardzo mi przykro z powodu każdego pracownika rządowego, który został zwolniony z powodu statusu szczepionki i witam ich z powrotem, jeśli chcą wrócić”.

Według Rebel News, komentarze Smitha są pierwszymi, kiedy przywódca kanadyjskiej prowincji przeprosił za dyskryminację nieszczepionych.

Kanada miała jedne z najbardziej rygorystycznych mandatów dotyczących koronawirusa na świecie, w tym obowiązkowe szczepienia w miejscach pracy podlegających regulacjom federalnym, zamykanie firm na miesiące i aresztowanie obywateli, jeśli okaże się, że naruszają protokoły blokowania.

KANADYJSKI pastor skazany na 51 dni więzienia po rozmowie z konwojem ciężarówek zarzuca złe traktowanie w więzieniu

ZDJĘCIE PLIKU: Liderka Wildrose Party, Danielle Smith, reaguje z uśmiechem po przegranej wyborach w prowincji High River, Alberta 23 kwietnia 2012 r. REUTERS / Mike Sturk / Zdjęcie pliku
(REUTERS / Mike Sturk / Zdjęcie pliku)

Przemawiając na dorocznym walnym zgromadzeniu Zjednoczonej Partii Konserwatywnej w sobotę, Smith powiedziała później mediom, że rozważa ułaskawienie osób, które zostały aresztowane lub ukarane grzywną za złamanie nakazu blokowania.

„To była decyzja polityczna, aby odrzucić Kartę Praw i Wolności, aby nałożyć te grzywny w pierwszej kolejności i myślę, że może to być decyzja polityczna, aby ją naprawić, przeprosić za nią i ją usunąć” – powiedział Smith.

MP KANADYJSKI MÓWI, ŻE TRUDEAU TWORZY DWA KANADY PO ROZSZERZENIU STANU NADZWYCZAJNEGO MIMO ŻADNYCH PROTESTÓW

Powiedziała, że ​​ludzie, którzy „przychodzą na myśl” to pastorzy, którzy zostali ukarani za nieposłuszeństwo wobec krajowych zasad COVID.

Panoramiczny widok na centrum Edmonton.  W poniedziałek 9 sierpnia 2021 w Edmonton, Alberta, Kanada.  (Zdjęcie: Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Panoramiczny widok na centrum Edmonton. W poniedziałek 9 sierpnia 2021 w Edmonton, Alberta, Kanada. (Zdjęcie: Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
(Artur Widak/NurPhoto przez Getty Images)

„To nie są rzeczy, za które normalne jest nałożenie kary i ściganie” – powiedział Smith. „Więc przyjrzę się zakresowi zaległych grzywien, które nadal istnieją, i zasięgnę porady prawnej, w sprawie których jesteśmy w stanie anulować i udzielić amnestii”.

Na przykład kanadyjski pastor Artur Pawłowski był aresztowany i wielokrotnie karany grzywną od 2020 r. za naruszenie środków blokujących, w tym uwięzienie na ponad 50 dni po tym, jak zwrócił się do konwoju ciężarówek w Albercie.

ORGANIZATOR PROTESTU KANADYJSKIEGO CIĘŻARÓWKI ODRZUCIŁ KAPITAŁ, SĘDZIA POTWIERDZA „BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE”

Wcześniej w zeszłym tygodniu Smith wezwał również firmy w prowincji do zamknięcia koronawirus szczepionka i powiedziała, że ​​pracuje nad tym, aby dyskryminowanie ludzi na podstawie statusu szczepionki stało się nielegalne.

„Jedną z rzeczy, która minie również jesienią, jest zmiana Kodeksu Praw Człowieka, tak aby dyskryminacja kogokolwiek ze względu na jej Szczepienia przeciwko COVID stan”, powiedział Smith w czwartek, według CityNews.

„Zdaję sobie sprawę, że w Albercie wciąż istnieją organizacje i firmy, które nadal to robią [discriminating]i chcę tylko dać ci uczciwe ostrzeżenie, że zamierzamy zrobić poważny kluczowy punkt w tej sprawie” – powiedział Smith.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Smith został zaprzysiężony na premiera 11 października po tym, jak były premier Alberty, Jason Kenney, ustąpił ze stanowiska lidera Zjednoczonej Partii Konserwatywnej w tym roku.

Leave a Comment