Przypadki COVID rozprzestrzeniają się w Chinach, kontrole

Liczba przypadków i kontroli Covid wzrosła w Chinach w tym miesiącu. Na tym zdjęciu zrobionym 27 października 2022 r. dzielnica Szanghaju została odgrodzona kordonem, by kontrolować Covid.

Przyszłe wydawnictwa | Przyszłe wydawnictwa | Obrazy Getty

PEKIN – W ciągu ostatnich dwóch tygodni chińska kontrola covid zaostrzyła się po tym, jak więcej miast zgłosiło wybuchy wirusa.

Ograniczenia działalności biznesowej i społecznej wpłynęły w czwartek na 9,2% chińskiego produktu krajowego brutto, w porównaniu z 7% w dniu 16 października, zgodnie z modelem Nomury.

„Od otwarcia 20. Zjazdu Partii Narodowej w dniu 16 października liczba krajowych przypadków Covida wyraźnie wzrastała” – powiedział główny chiński ekonomista firmy Ting Lu wraz z zespołem w czwartkowym raporcie. „Sytuacja ogólnokrajowej blokady jest… znacznie gorsza”.

W czwartek Chiny kontynentalne zgłosiły 214 przypadków Covid z objawami i 1123 bez. Infekcje zostały zgłoszone w ponad 20 z 31 obszarów chińskich na poziomie prowincji.

Wśród wielu epidemii w całym kraju infekcja w stolicy wymusiła Universal Beijing Resort będzie tymczasowo zamknięty od środy. Nie było jasne, czy ośrodek zostanie ponownie otwarty przed weekendem Halloween.

Jabłko Dostawca Foxconn powiedział we wtorek, że jego fabryka w Zhengzhou w Chinach była dotkniętych małą epidemią Covid.

Obserwujemy słabnące nastroje konsumentów w Europie i Chinach: Prezes Unilever

Jednak wiele niedawnych przypadków Covid i późniejszych kontroli miało miejsce w mniej ważnych gospodarczo częściach kraju, takich jak obszary w Qinghai i Xinjiang na północnym zachodzie.

W raporcie Nomury wskazano również, że niektóre lokalizacje nie ogłosiły bezpośrednio środków blokujących, co utrudnia ocenę wpływu.

Mała zmiana na Covid po wielkim spotkaniu w Chinach

Przeczytaj więcej o Chinach z CNBC Pro

Kwartalny wzrost wzywa

Leave a Comment