Przestańcie próbować zniesławiać nas w sprawie wybuchu w Coimbatore: gliniarze z Tamil Nadu do szefa BJP Annamalai

Oskarżenie stanowego szefa BJP K Annamalai, „byłego funkcjonariusza policji z Karnataki”, o próbę „zniesławienia policji Tamil Nadu” 23 Wybuch samochodu w CoimbatorePolicja stanowa wydała w sobotę zdecydowane oświadczenie, że próbował „przekierować sondę” do: Incydent z 23 października.

W dwustronicowym oświadczeniu policja Tamil Nadu odrzuciła również zarzut Annamalai, że nastąpiło opóźnienie w przekazaniu sprawy wybuchu Narodowej Agencji Śledczej (NIA). W oświadczeniu zarzucono byłego funkcjonariusza IPS za „nieustanne zniesławianie policji poprzez stawianie jej fałszywych zarzutów” w związku z wybuchem samochodowym 23 października w Coimbatore, który natychmiast zabił Jameeshę Mubinę, pasażera pojazdu.

Policja stanowa powiedziała również, że twierdzenie, że rząd Unii wydał „konkretne zawiadomienie” o ataku terrorystycznym (w TN) jest „absurdalne”, ponieważ alarm, o którym wspomina Annamalai, jest rutynowym alarmem wysyłanym do wszystkich stanów i terytoriów Unii. wyrok.

„W alarmie nie ma żadnej konkretnej wzmianki o Coimbatore. On (Annamalai) próbuje stworzyć fałszywe wrażenie, że policja nie działała na podstawie konkretnych informacji o incydencie. Policja aresztowałaby podejrzanych i natychmiast zabezpieczyła materiały wybuchowe, gdyby w Coimbatore doszło do konkretnego alarmu wybuchowego, jak twierdzi Annamalai.

„Prosimy byłego funkcjonariusza policji z Karnataki (Annamalai), aby nie zniesławiał policji Tamil Nadu przez rozpowszechnianie przesadnych fałszywych informacji” – czytamy w oświadczeniu, które miało podtekst polityczny. Annamalai, były oficer IPS kadry Karnataka, dołączył do BJP w 2020 roku, rok po tym, jak dobrowolnie przeszedł na emeryturę.

Przeczytaj także | BJP „tymczasowo odracza” bandh Coimbatore, który został powołany 31 października

Oświadczenie pojawiło się, gdy Annamalai nadal szkoli swoją broń przeciwko policji TN i rządowi DMK w sprawie wybuchu, nazywając to „atakiem samobójczym”, mimo że NIA nie zakwalifikowała jeszcze tego incydentu jako ataku terrorystycznego.

Reagując na oświadczenie, Annamalai powiedziała, że ​​„punkt po punkcie obalenie” zostanie wkrótce złożone i oskarży dyrektora generalnego policji C Sylendrę Babę i ADGP (wywiad) Davidsona Devasirvathama o działanie jako „przedłużenie” rządzącej DMK.

„Nasza skarga była skierowana do dwóch najwyższych funkcjonariuszy w szczególności za niewypełnienie swoich podstawowych obowiązków i nic dziwnego, że wydali komunikat prasowy w imieniu Policji TN, aby się chronić. Zamiast obwiniać nas o obniżenie morale sił zbrojnych, powinni przeprowadzić badania duszy, aby dowiedzieć się, gdzie doszło do niepowodzenia” – powiedział Annamalai.

Oświadczenie policji oskarżyło Annamalai o „próbę przekierowania sondy”, mówiąc szczegółowo o butelce, która eksplodowała w samochodzie i materiałach znalezionych w pojeździe, nawet gdy sonda była w toku. Powiedziała, że ​​lokalna policja zwykle rozpoczyna dochodzenie w sprawie takich incydentów, gdy tylko się pojawią.

„Jeżeli podczas dochodzenia powoła się na ustawę o zapobieganiu bezprawnym działaniom (UAPA) lub jakiekolwiek przepisy NIA, zainteresowany funkcjonariusz wyśle ​​szczegółowy raport do rządu stanowego, który z kolei poinformuje rząd Unii. W zależności od charakteru lub zakresu sprawy, rząd Unii zleci dochodzenie przez NIA w ciągu 15 dni” – powiedział.

Jednak, zgodnie z oświadczeniem, przekazanie sprawy do NIA zajmuje czasem nawet miesiąc i do tego czasu policja stanowa kontynuuje śledztwo.

„W sprawie dotyczącej wydmuchiwania cylindrów w Coimbatore LPG procedura była dokładnie przestrzegana i bez zwłoki rząd stanowy zalecił dochodzenie NIA. W kilku ważnych sprawach Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pozwie się o przekazanie sprawy do NIA. Ale w przypadku incydentu w Coimbatore rząd stanowy zalecił przekazanie sprawy NIA jeszcze przed wydaniem nakazu przez rząd Unii” – powiedziała policja TN.

Leave a Comment