Przepraszam Apple, nadal zdecydowanie wolę kompaktowy flagowiec Sony

Robert Triggs / Android Authority

Jeśli chodzi o mniejsze flagowe telefony, istnieje wiele opcji do rozważenia, choć niewiele z nich jest naprawdę tym, co każdy uznałby za kompaktowe. Możesz odebrać na początku 2022 Galaktyka S22bardziej przystępne Piksel 7lub najnowszy iPhone 14jako tylko trzy solidne przykłady, które bardzo dobrze przysłużyłyby się większości ludzi.

Jednak przy 6,3 cala i wadze 197 g najnowszy mały telefon Google jest nadal zbyt nieporęczny dla tych, którzy szukają czegoś małego i lekkiego. Do tej roli lepiej nadają się Galaxy S22 i iPhone 14, ale nadal są dość grube i szerokie, przez co nie zawsze da się je szczególnie wykorzystać w jednej ręce. Nie zmieszczą się nawet w kieszeni, chociaż są znacznie bardziej kieszonkowe niż ich większe rodzeństwo.

Jeśli szukasz naprawdę kompaktowego telefonu, nie szukaj dalej niż Sony Xperia 5 IV.

Jest jednak rozwiązanie – złap się Sony Xperia 5 IV zamiast. Ze stosunkowo cienkim korpusem o szerokości 67 mm, ale wyższym 6,1-calowym wyświetlaczem o proporcjach 21:9, jest to telefon przeznaczony do obsługi jedną ręką. Jest również wystarczająco lekki, ale co być może najważniejsze, pozostaje niesamowicie dobrze zbudowany. Będziesz musiał za to zapłacić, ponieważ kosztuje 999 USD, a nie 799 USD jego mniejszych konkurentów.

Czytaj więcej: Recenzja Sony Xperia 5 IV — potęga fotografii kieszonkowej

Bezkompromisowy design

Sony Xperia 5 IV kontra Google Pixel 7 w ręku

Robert Triggs / Android Authority

Po spędzeniu czasu z tymi wszystkimi najnowszymi telefonami, to iPhone 14 i Xperia 5 IV pod względem tego, który telefon jest najpiękniej skonstruowany. Oba etui z metalową ramą mają ponadczasowy wygląd, który jest bardziej uniwersalny niż dziwniejsze (bardziej unikalne?) projekty Google i Samsunga. Mimo to całkowicie płaskie krawędzie Apple sprawiają, że telefon wydaje się bardziej masywny niż dotychczas lekko ścięte krawędzie Sony.

To także drobne szczegóły, niezależnie od tego, czy jest to niesamowicie dotykowy suwak wyciszania Apple, czy elegancki i dyskretnie wbudowany skaner linii papilarnych Sony, które wyróżniają te telefony. Telefon Sony ukradł jednak kilka innych zwycięstw: uwielbiam dedykowany przycisk migawki aparatu, który umożliwia szybkie pstrykanie. Tymczasem obsesja na punkcie Apple Identyfikator twarzychoć niewątpliwie wygodny, jest to brzydki problem na telefonie, który już oferuje ograniczoną powierzchnię ekranu

Zaangażowanie Apple w wygodę Face ID obejmuje cenne nieruchomości z małym ekranem.

Potem są kamery. Sony udało się spakować solidną konfigurację z trzema kamerami do telefonu, który jest znacznie węższy niż konkurencja, choć kosztem nieco dodatkowej grubości. Samsung zapewnia podobną konfigurację, która daje użytkownikom znacznie więcej opcji portretu i zoomu niż iPhone 14 i Pixel 7 — dwa małe telefony, które trzymają się mniej elastycznych dwóch aparatów głównych i ultraszerokokątnych.

Czytaj więcej: Recenzja Apple iPhone 14 — stare sposoby

W naszych recenzjach zauważyliśmy, że iPhone 14 jest w najlepszym razie około 3x użyteczny, podczas gdy Xperia 5 IV jest około 4x-5x użyteczny dzięki teleobiektywowi. Mógłbym mówić i gadać o aparatach, ale wystarczy powiedzieć, że śledzenie oczu i nauka o kolorach Sony sprawiają, że Xperia jest również bardziej zabawną strzelanką. To prawda, można by się spodziewać szczególnie solidnej konfiguracji aparatu za dodatkowe pieniądze, które Sony pobiera, ale udało się ją wcisnąć w telefon, który jest jeszcze bardziej kompaktowy niż jego rywale.

Czy możemy mieć też bezkompromisowe specyfikacje?

Sony Xperia 5 IV vs iPhone 14 vs aparaty Pixel 7

Robert Triggs / Android Authority

Choć ten artykuł może brzmieć fałszywie, Xperia 5 IV nie jest telefonem idealnym. To brakuje w nim innowacyjnego aparatu Sony z zoomem sprzęt i nie zawiera wszystkiego, co chcielibyśmy widzieć w dziale przetwarzania lub oprogramowania. Mogłoby być trochę lepiej, a to jest trochę problem, ponieważ tak naprawdę nie ma żadnych innych kompaktowych flagowych smartfonów, które mogłyby służyć jako alternatywa.

Niestety, małe telefony są zbyt często zagrożone w porównaniu z ich większym rodzeństwem.

Niezależnie od tego, czy jest to Apple, Samsung czy inne, ich mniejsze flagowce są również modelami podstawowymi. Niestety, wciąż musisz iść na całość, aby uzyskać ich najlepszą technologię. Kompaktowe telefony z większością dzwonków i gwizdków to rzadkość, na którą odważy się tylko Sony. Podczas gdy wewnętrzne ograniczenia rozmiaru są problemem, ogromna bateria Xperii 5 IV i potrójna konfiguracja aparatu dowodzą, że jest to problem techniczny, który można rozwiązać.

Nasze ostatnie ankieta na ten temat ujawnia przyzwoitą bazę konsumentów, która lubi telefony z ekranami mniejszymi niż 6,5 cala. Liczby sprzedaży flagowców klasy podstawowej odzwierciedlają fakt, że większy nie zawsze znaczy lepszy. Duże telefony są nadal popularne, przynajmniej wśród społeczności hobbystów. Trzymam się nawet gargantuan Galaxy S22 Ultra dla mojego codziennego kierowcy, na razie. Ale to głównie dlatego, że łaknę surowych specyfikacji.

Ale ostatnio używanie niektórych z najnowszych mniejszych telefonów przekonało mnie, że tak naprawdę nie potrzebuję tak dużego ekranu, jak myślałem. Z radością zamieniłbym każdy z nich na dyskretny design, lepszą przenośność i łatwość obsługi jedną ręką.

Z radością zamieniłbym trochę miejsca na ekranie, aby przestać sięgać po telefon w kieszeni.

Zostawię wam ostatnią anegdotę, która podsumowuje to, co naprawdę podobało mi się w Xperii 5 IV w porównaniu z każdym innym telefonem, z którego korzystałem w tym roku: łatwość wyciągnięcia go z kieszeni w celu szybkiego pstrykania lub rzucenia okiem na wiadomość. Żadnego szarpania za róg kieszeni i żadnego dużego etui wbijającego mi się w udo.

Małe telefony są proste i bardzo je lubię.

Sony Xperia 5 IV

Sony Xperia 5 IV

Gniazdo 3,5 mm • Świetne głośniki • Odwrotne ładowanie bezprzewodowe

Kompaktowy smartfon z głośnikami.

Sony Xperia 5 IV to kompaktowy smartfon z jaśniejszym 6,1-calowym wyświetlaczem OLED niż jego poprzednik i dużą baterią o pojemności 5000 mAh, która umożliwia bezprzewodowe ładowanie słuchawek do tyłu.

Leave a Comment