Prototypowe skanowanie tęczówki oka Google w erze Pixel 2

Jak każdy inny producent sprzętu, Google przechodzi wiele pomysłów przed ostatecznym produktem, a jedna z takich eksploracji polegała na umieszczeniu skanera tęczówki na Pixelu 2.

Udostępniony wczoraj na Twitterze przez użytkownika Archiwum wewnętrzne, widzimy prototyp Pixela 2, o czym świadczą różne naklejki identyfikacyjne i kody kreskowe. Jednak plecy wytrawione różnymi wzorami są bardziej wymownym znakiem, że jest to wczesna jednostka Google.

Wygląda jak detaliczny Pixel 2, ale aparat do selfie 8MP po lewej został zastąpiony „przednim aparatem z filtrem IR”. Tymczasem po drugiej stronie umieszczono diodę podczerwieni i towarzyszące jej wycięcie. To urządzenie uruchomi się w AOSP z aplikacją kamery IR. Co zabawne, przełącznik szybkiego ustawiania latarki umożliwia błysk IR.

Aplikacja „IrisDemo” umożliwia „weryfikację” (testowanie) i „rejestrowanie” (rejestrowanie) tęczówek za pomocą interfejsu użytkownika, który polega na umieszczeniu oczu w dwóch okręgach „Spójrz tutaj”.

Jak powiedzieliśmy, Google testuje wiele pomysłów, a ten wygląda na to, że jest bardzo daleki od wysyłki. W szczególności umieszcza skaner tęczówki w istniejącym projekcie – usuwając w ten sposób przednią kamerę – a nie w specjalnie dla niego stworzonym sprzęcie, który niewątpliwie wymagałby przynajmniej przeprojektowania, jeśli nie zupełnie nowego korpusu.

Pixel 4 pokazuje, że Google w końcu zdecydował się na Face Unlock z obsługą Soli, a Pixel 7 używa kamery głębi. Tymczasem centra danych Google posługiwać się komercyjny skan tęczówki oka – wraz z identyfikatorami pracowniczymi – aby dostać się do budynku i przez hol.

SAMSUNG wprowadzony skanowanie tęczówki za pomocą Galaxy S8 w 2017 roku – w tym samym roku co Pixel 2 i 2 XL:

Wzory w twoich tęczówkach są unikalne dla Ciebie i praktycznie niemożliwe do odtworzenia, co oznacza, że ​​uwierzytelnianie tęczówki jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów na zablokowanie telefonu i zachowanie prywatności treści.

Proces obejmował „hołd”[ing] podnieś Galaxy S8 lub S8+ i wyrównaj[ing] oczy za pomocą dwóch kółek na ekranie, aby przeskanować tęczówki”. Ludzie znaleźli sposób omiń to.

Tymczasem rok później w Galaxy S9 Samsung połączył tęczówkę i rozpoznawanie twarzy w jedną metodę odblokowywania o nazwie „Inteligentne skanowanie”.

  • Słabe oświetlenie: skanowanie tęczówki jest aktywowane, jeśli nie można wykryć twarzy
  • Silne oświetlenie: skanowanie twarzy jest aktywowane, jeśli nie można wykryć tęczówki
  • Uwaga: w przypadku usług płatniczych lub finansowych najpierw aktywuje się skanowanie tęczówki, a następnie skanowanie twarzy, aby zapobiec fałszerstwom.

FTC: Używamy automatycznych linków afiliacyjnych z dochodami. Więcej.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

Leave a Comment