Protokół Callisto został anulowany w Japonii z powodu sporu na tablicy ocen

Protokół Callisto został całkowicie anulowany w Japonii po sporze między deweloperem Striking Distance Studios a japońską komisją ratingową.

Jak twierdzi… Gracz komputerowyStriking Distance ogłosił na Twitterze, że obecna wersja The Callisto Protocol – szczególnie krwawej i brutalnej gry horroru od twórcy Dead Space Glena Schofielda – nie może przejść obok japońskiej organizacji Computer Entertainment Rating Organization (CERO) w obecnej formie i usunie grę z jej wizji .

Obie strony są zatem w martwym punkcie, ponieważ CERO nie przyzna grze oceny przed zmianą zawartości, a odległość uderzenia jej nie zmieni. Żadna z firm nie wyjaśniła, co gra została uznana za problematyczną.

„Japońska wersja protokołu Callisto została przerwana. W tej chwili nie może przejść oceny CERO”, powiedział Striking Distance w tweecie, dodając, że zmiana protokołu Callisto „nie zapewni wrażeń, jakich oczekują gracze”.

Ci, którzy zamówili grę w przedsprzedaży, otrzymają pełny zwrot pieniędzy, ale bez importu z innego regionu nie będą mogli zagrać w grę, na którą czekali.

Callisto Protocol pojawi się 2 grudnia na PlayStation, Xbox i PC, data premiery, która sprawiła, że ​​Striking Distance zabrzęczało we wrześniu. Schofield napisał na Twitterze, że jest dumny z tego, że jego zespół pracuje od sześciu do siedmiu dni w tygodniu, chociaż szybko przeprosił, przyznając, że „zepsuł to”.

W zapowiedzi gry IGN powiedział: „Chociaż Callisto Protocol niezaprzeczalnie ma w sobie wrażenie Dead Space, istnieją małe czynniki, które sugerują, że może on czuć się bardziej według własnego projektu, a nie tylko czwartym Dead Space o innej nazwie”.

Ryan Dinsdale jest freelancerem IGN. Cały dzień będzie mówił o Wiedźminie.

Leave a Comment