Projektant, miliarder, inwestor i Pierwsza Dama Wielkiej Brytanii

Akshata Murty poznał Rishi Sunaka, gdy duet studiował na Uniwersytecie Stanforda w USA.

Londyn:

Akshata Murty, córka współzałożyciela Infosys Narayana Murthy’ego i pisarki Sudhy Murty, jest znana z mniej towarzyskich niż jej mąż Rishi Sunak, ale prawdopodobnie zmieni się to, gdy zostanie pierwszą indyjską pierwszą damą pierwszego brytyjskiego premiera Indii. . .

42-letni projektant mody i inwestor venture capital, jako dyrektor Catamaran Ventures UK, poznał 42-letniego Sunaka, gdy duet studiował na Uniwersytecie Stanforda w USA.

Nowy premier urodzony w Southampton mówił o tym, jak zmienił swój harmonogram, aby być bliżej niej, a reszta, jak mówią, jest historią. Para wyszła za mąż podczas dwudniowej ceremonii w Bangalore w 2006 roku i ma dwie córki chodzące do szkoły, Krishnę i Anoushkę.

„Rishi zawsze szanował fakt, że jestem Hindusem i jestem dumny z mojego kraju tak samo, jak on jest dumny z jego” – napisała Murty w mediach społecznościowych na początku tego roku, gdy jej sprawy podatkowe trafiły na pierwsze strony gazet.

„Nigdy nie prosił mnie, abym zrezygnowała z mojego indyjskiego obywatelstwa, powiązań z Indiami czy spraw biznesowych, pomimo sposobów, w jakie taki ruch ułatwiłby mu sprawy polityczne” – powiedziała.

Stało się to po tym, jak zrezygnowała z prawnego statusu nierezydenta, aby nie stało się to „rozrywką” dla kariery politycznej męża, co oznaczało, że teraz płaci podatki od wszystkich swoich indyjskich dochodów z akcji Infosys, a także Wielkiej Brytanii. Pośród medialnego szaleństwa otaczającego jej status non-domu, wróciła do sugestii, że w jakiś sposób wskazuje to na jej silniejszą więź z Indiami niż z Wielką Brytanią.

„Moja decyzja o zapłaceniu podatku w Wielkiej Brytanii od całego mojego światowego dochodu nie zmieni faktu, że Indie pozostają moim krajem urodzenia, obywatelstwem, miejscem zamieszkania i zamieszkania rodziców. Ale kocham też Wielką Brytanię” – powiedziała.

„Podczas mojego pobytu tutaj inwestowałem w brytyjskie firmy i wspierałem sprawy brytyjskie. Moje córki są Brytyjkami. Dorastają w Wielkiej Brytanii. Jestem tak dumna, że ​​tu jestem” – dodała.

Jako inwestor, firma Murty’ego koncentruje się na sektorze technologii konsumenckich, aby inwestować w szybko rozwijające się brytyjskie marki, które wymagają kapitału strategicznego.

„Umiejętności kobiet obejmują szersze portfolio, a może społeczeństwo pozwala kobietom wyrażać swoje umiejętności w szerszym sensie – czy to poprzez działalność kulinarną, kręcenie filmów, bankowość inwestycyjną czy sztukę”, powiedziała podczas wydarzenia online z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. ostatni rok.

„Kobiety uczą się teraz wykorzystywać swoje umiejętności, pasje i zainteresowania oraz pasować do tego, co tradycyjnie określa się jako sukces” – powiedziała.

Przywołując zajęcia na temat równowagi między życiem zawodowym a prywatnym na Uniwersytecie Stanforda, dodała: „To było interesujące przeprowadzić całą tę dyskusję o tym, jak kobiety muszą równoważyć pracę i życie, zwłaszcza w świecie korporacji.

„Byłem trochę zdezorientowany, ponieważ dorastałem w rodzinie bardzo silnych kobiet… więc nigdy nie myślałem, że pogodzenie pracy i życia prywatnego to tylko kobieca praca”. Zadaniem rodziny było zachowanie tej równowagi”. Jej mąż ujawnił w niedawnym wywiadzie, że jednym z sekretów ich szczęśliwego małżeństwa było to, że byli bardzo różnymi ludźmi. Chociaż sam siebie określał jako „niesamowicie zorganizowany”, lubił określać swoją żonę jako „bardzo niechlujną”, ale też bardziej spontaniczną.

Rodzina Sunaka wyprowadziła się w kwietniu z mieszkania nad Downing Street 10 – oficjalnej rezydencji kanclerza skarbu – w kwietniu po kłótni o sprawy podatkowe Murty’ego. Jednak Sunak upierał się wtedy, że nie ma to nic wspólnego z tym, co się stało, a raczej, że ich starsza córka, Krishna, była w ostatniej klasie szkoły podstawowej i chciała codziennie chodzić do szkoły.

Teraz oczekuje się, że rodzina podzieli swój czas między swój londyński dom w Kensington, rezydencję okręgu wyborczego North Yorkshire, a pełne wdzięku i łaski domy przy Downing Street i Chequers.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez pracowników NDTV i została opublikowana z syndykowanego źródła).

Leave a Comment