„Project Volterra” Microsoftu staje się mini-komputerem opartym na ramieniu z 32 GB pamięci RAM

Microsoft

Na początku tego roku Microsoft ogłosił że wyda nowy sprzęt, aby zachęcić więcej programistów do rozpoczęcia używania i obsługi wersji Windows Arm. Nazywany „Projektem Volterra”, wszystko, co wiedzieliśmy o nim w tamtym czasie, to to, że będzie używał nienazwanego procesora Qualcomm Snapdragon i pamięci masowej opartej na NVMe, obsługiwał co najmniej dwa monitory i miał przyzwoitą liczbę portów.

Dziś to Microsoft wprowadzenie Volterry w światuzupełnij o elegancką nową nazwę: the Zestaw deweloperski Windows 2023. Dev Kit 2023 będzie korzystał ze Snapdragona 8cx Gen 3 – w zasadzie tego samego układu, co Microsoft SQ3 w nowej wersji 5G. Surface Pro 9– plus 512 GB pamięci i aż 32 GB pamięci RAM za zaskakująco niską cenę 599 USD.

Dev Kit 2023 jest zasilany przez Snapdragon 8cx Gen 3, podobny do układu Microsoft SQ3 w Surface Pro 9 z 5G.
Powiększać / Dev Kit 2023 jest zasilany przez Snapdragon 8cx Gen 3, podobny do układu Microsoft SQ3 w Surface Pro 9 z 5G.

Microsoft

Nie wiemy dokładnie, jak szybki będzie 8cx Gen 3 (Qualcomm twierdzi, że wydajność procesora jest „do 85 procent szybsza” niż w przypadku 8cx Gen 2, co oznaczałoby umieszczenie go gdzieś poniżej, ale w zasięgu nowoczesnego procesora Core i5 dla notebooków ). Ale 512 GB pamięci i 32 GB pamięci powinny sprawić, że Dev Kit 2023 będzie przydatny jako środowisko programistyczne i testowe.

Microsoft twierdzi, że do pudełka można podłączyć do trzech monitorów jednocześnie za pomocą dwóch portów USB-C i mini DisplayPort, a nawet dwa z tych wyświetlaczy mogą być ekranami 4K pracującymi z częstotliwością 60 Hz. Opcje łączności obejmują trzy porty USB-A, Gigabit Ethernet, Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.1.

Jak na mini PC 8×6×1,1 cala, Dev Kit 2023 ma przyzwoity wybór portów i obsługuje do trzech monitorów.
Powiększać / Jak na mini PC 8×6×1,1 cala, Dev Kit 2023 ma przyzwoity wybór portów i obsługuje do trzech monitorów.

Microsoft

Dev Kit 2023 kontynuuje wysiłki Microsoftu, aby natywne narzędzie programistyczne Windows działało na sprzęcie Arm bez pogorszenia wydajności spowodowanego translacją kodu x86-to-Arm, którego system Windows używa do zachowania zgodności z szerszym wszechświatem aplikacji Windows. Visual Studio, stare i nowe wersje .NET Framework, Visual C++ Runtime i inne oprogramowanie programistyczne dla systemu Windows są już dostępne jako wersje Arm-native lub jako wersje Arm-native Preview, które na ogół zostaną wydane przed końcem roku.

Ostatnim oficjalnie zatwierdzonym komputerem Arm dla programistów Windows jest zeszłoroczny 219 USD ECS LIVA QC170 (inna nazwa, która spływa z języka). Był znacznie tańszy niż Dev Kit 2023, ale był też znacznie słabszy, ze słabym Lwia paszcza 7c procesor, tylko 4 GB pamięci RAM i 64 GB wolnej pamięci eMMC. Użyłem QC170 i działa, ale nie jest miły. W codziennym użytkowaniu Dev Kit 2023 powinien przynajmniej czuć się jak nowoczesny komputer klasy średniej.

Leave a Comment