Premier Wielkiej Brytanii Sunak odkłada długo oczekiwany plan wydatków do połowy listopada

Ogłoszenie rocznego budżetu Wielkiej Brytanii zostanie opóźnione po tym, jak nowy premier Rishi Sunak objął urząd w poniedziałek.

Hannah McKay | Reuters

LONDYN Oświadczenie fiskalne Wielkiej Brytanii zostanie przesunięte na 17 listopada po tym, jak pierwotnie zostało przesunięte na 31 października.

Budżet będzie zawierał średnioterminowy plan fiskalny kraju, mający na celu „zrównoważoną redukcję wydatków publicznych, redukcję zadłużenia i przywrócenie stabilności”. Oświadczenie HM Treasury.

Oświadczeniu fiskalnemu rządu towarzyszyć będzie niezależna prognoza Urzędu Odpowiedzialności Budżetowej, w przeciwieństwie do tzw. minibudżetu, który 23 września wywołał zamieszanie na rynkach.

Kanclerz skarbu Jeremy Hunt powiedział, że on i nowo mianowany premier Rishi Sunak zdecydowali, że „rozważne” będzie opóźnienie ogłoszenia fiskalnego, które teraz zostało zaktualizowane do pełnego jesiennego oświadczenia.

„Naszym priorytetem numer jeden jest stabilność gospodarcza i przywrócenie zaufania, że ​​Wielka Brytania jest krajem, który płaci po swojemu” – powiedział Hunt Sky News w środę.

Chociaż szczegóły budżetu nie zostały jeszcze ujawnione, Sunak potwierdził, że skupi się na walce z inflacją, kiedy po raz pierwszy napotka pytania innych prawodawców.

„Inflacja jest wrogiem, który sprawia, że ​​wszyscy stają się biedniejsi” – powiedział Sunak w środę w Izbie Deputowanych.

Zjednoczone Królestwo inflacja wróciła do 40-letniego maksimum 10,1% we wrześniu, według szacunków Narodowego Urzędu Statystycznego.

szterling wzrosła do sześciotygodniowego maksimum, gdy Sunak po raz pierwszy spotkał się ze swoim gabinetem w środę rano, wśród spekulacji, że ogłoszenie budżetu może zostać opóźnione.

Funt ostatnio zyskał 0,8% w stosunku do dolara o około 1,156 USD.

Ołtarz został premierem we wtorek – Brytyjska trzecia w 50 dni – Mon rezygnacja poprzedniczki Liz Truss po tym, jak jego polityka finansowa zawiodła i spowodowała chaos na rynku.

Zmiana na stanowisku premiera nastąpiła po przyspieszonej Partii Konserwatywnej wybór przywództwa. Partia rządząca stara się ustabilizować gospodarkę i odzyskać zaufanie społeczne po zobaczeniu spadek sondaży oraz malejące oceny zatwierdzenia.

Minister spraw zagranicznych James Cleverly zasugerował w środę rano, że ogłoszenie budżetu może zostać opóźnione.

Sprytnie powiedział BBC, że Sunak będzie współpracował z kanclerzem skarbu Jeremy’m Huntem, aby „zrobić to dobrze” i że Hunt chce upewnić się, że sprawozdanie finansowe jest „zgodne z jego priorytetami”.

Leave a Comment