Pracownik Epic Games narażony na wycieki aktualizacji Fortnite, dezaktywację kodów twórców i nie tylko

Kanał YouTube o nazwie „Epic Corruption” ujawnił rosyjskich pracowników Epic Games za rzekome wycieki aktualizacji Fortnite, dezaktywację kodów twórców, sprzedaż ekskluzywnych kosmetyków, ujawnianie płatności twórców i nie tylko.

Film twierdzi, że pracownik Epic Games, Alexey Gromsky, znany w sieci jako Loud Noise, dzieli się informacjami o nadchodzących aktualizacjach Fortnite z wieloma czołowymi rosyjskimi twórcami treści, odkąd rozpoczął pracę nad grą w 2018 roku. Ekran pobierania Fortnite v18.00 na miesiąc przed oficjalną premierą, strój Mike’a Lowreya na trzy tygodnie przed ogłoszeniem oraz rozgrywka w rozdziale 3 sezonu 2 przed premierą. Wszystkie te informacje, które wyciekły, a także więcej, zostały rzekomo wysłane do rosyjskiej grupy twórców treści przez samego Gromskiego.

Ekran pobierania Fortnite v18.00 (po lewej) i ujawniony strój Mike’a Lowreya [Images via Epic Corruption on YouTube]
Obraz testowy Fortnite Rozdział 3 Sezon 2 [Image via Epic Corruption on YouTube]

Film, który nie jest już dostępny z powodu sankcji praw autorskich Epic Games, twierdzi również, że wszyscy twórcy, którzy podzielają „krytykę aktualizacji gry lub pracy Alexeya”, staną się „celem numer jeden”, co oznacza ich twórcę wsparcia. kody zostaną wyłączone. Gromsky miał podobno dezaktywować kody twórców zaledwie jeden dzień przed następną wypłatą dla „twórców trolli”.

Zdjęcie za pośrednictwem Epic Corruption na YouTube

Według wideo Gromsky często prosił rosyjskich twórców treści (z którymi dzielił się informacjami) o pieniądze: „Pomagam ci, stoję za tobą i zapobiegam usuwaniu twoich tagów. Podziel się z tobą przeciekami, więc nie miałbym nic przeciwko trochę pomocy finansowej”. Pieniądze te najwyraźniej wykorzystano na wakacje Gromsky’ego z rosyjskimi twórcami treści.

Latem 2021 r. Streamlabs zorganizowało wydarzenie, w którym wysyłano kody do wykorzystania do twórców treści Fortnite, aby rozdać je widzom. Gdy Gromsky dowiedział się o tym, rzekomo powiedział swoim rosyjskim twórcom, aby dali mu kody, aby mógł je sprzedać na czarnym rynku. Dwa lata wcześniej, w listopadzie 2019 r., pracownik rzekomo używał własnych narzędzi Epic do generowania kodów kilofów Merry Mint, aby można je było sprzedać z pełnym zyskiem.

Zdjęcie za pośrednictwem Epic Corruption na YouTube

W październiku ubiegłego roku umowa o pracę Gromsky’ego z Epic Games została przedłużona i, zgodnie z filmem, zaczął „aktywnie naciskać na swoich przyjaciół [the Russian content creators] zacznij tworzyć mapy w trybie kreatywnym”. Następnie Gromsky opublikował wypłaty ze stycznia 2022 r. dla najlepszego kreatywnego kreatora map, aby zmotywować swoich znajomych. Korzystając z narzędzi programistycznych Epic Games, mógł następnie umieścić mapy swojego przyjaciela na pierwszej stronie Discovery, gra oglądana codziennie przez miliony graczy. Mapy znajomych Gromsky’ego były również promowane na Facebooku, Instagramie i Twitterze za pośrednictwem postów z oficjalnych kont Fortnite. Pracownik rzekomo używał swoich narzędzi deweloperskich do kopiowania całych wysp od odnoszących sukcesy twórców map, aby jego przyjaciele mogli je powielać Film twierdzi, że jeden z rosyjskich twórców treści używa trzech różnych kont Epic Games (każde z własnym kodem autora) do publikowania różnych map.Gromsky następnie promuje te mapy za pomocą oficjalnej sieci społecznościowej Fortnite, unikając wszelkich podejrzeń, używając różnych nazw na każdym koncie i generowanie kreatora wsparcia za pieniądze w toku.

Zdjęcie za pośrednictwem Epic Corruption na YouTube
Zdjęcie za pośrednictwem Epic Corruption na YouTube

Ze względu na poufne informacje zawarte w filmie YouTube firmy Epic Corruption nie możemy ich tutaj udostępnić.


Epic Games wydało następujące produkty prawopotwierdzające wszczęcie dochodzenia w sprawie zarzutu:

„Zablokowaliśmy dostęp tego dostawcy do systemów Epic, podczas gdy aktywnie badamy te roszczenia. Film został pobrany ze względu na poufne dane osobowe twórców ze społeczności Fortnite”.


Z innych wiadomości, w nowej ankiecie ujawniono 70 nadchodzących strojów. Kliknij tutaj Czytaj więcej.

Śledź nas na Twitterze (@FortniteBR), aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o Fortnite, przeciekami i nie tylko.

Leave a Comment