Pożar silnika samolotu Indigo: Pasażer opisuje pożar pasa startowego na lotnisku w Delhi: „Było na pełnej prędkości…”

Priyanka Kumar była w samolocie i zastrzeliła incydent z okna swojego fotela.

Nowy Dilli:

Samolot IndiGo, który został uziemiony w Delhi z powodu pożaru silnika, był „na pełnej prędkości” podczas ucieczki, kiedy iskry pojawiły się „tuż przed startem”, a pilot nacisnął hamulce, powiedział pasażer NDTV. „Lot wystartowałby za kolejne 5 do 7 sekund, kiedy zobaczyłam wychodzące iskry… i nagle zamienił się w ogień” – powiedziała.

„Wszyscy są bezpieczni i ewakuowani” – powiedziała około godziny 23, gdy ona i inni wyszli około półtorej godziny po pożarze. Powiedziała, że ​​nie wie, dlaczego poproszono ich o pozostanie w samolocie po tym, jak został on zabrany na miejsce parkingowe.

„Ogień natychmiast ugaszono” – dodała – „Na początku była panika. Ale załoga nas uspokoiła. Nie było też nagłego szarpnięcia przy zatrzymywaniu”.

„Pilot powiedział nam, że to awaria silnika” – powiedziała ze sceny pasażerka, specjalistka ds. komunikacji Priyanka Kumar. Powiedziała, że ​​pasażerom powiedziano, że planowany jest lot zastępczy do Bengaluru.

Na pokładzie było 184 osób — 177 pasażerów i siedmiu członków załogi.

Lot zastępczy wystartował około północy.

Po udostępnieniu pierwszego filmu z pożaru, wystrzelonego przez okno jej fotela, podała przybliżony harmonogram: „Samolot dotarł na pas startowy około 21:40, a pożar zaczął się, gdy osiągnął pełną prędkość około 21:45. “

Według niej użyto gaśnic, a straż pożarna przybyła natychmiast. „Załoga podała pasażerom wodę. W samolocie było dużo starszych ludzi, dużo dzieci”.

„Powiedzieli nam, że samolot został zabrany na parking. Wchodziliśmy po schodach w normalny sposób – po jednym na raz” – dodała. Było tuż po 23, kiedy powiedziała, że ​​właśnie wyszła, podobnie jak inni.

Policja w Delhi powiedziała, że ​​wszyscy pasażerowie i załoga zostali bezpiecznie ewakuowani. Nie było natychmiastowych informacji, dlaczego ludzie pozostali w samolocie przez prawie 90 minut po incydencie.

Linia lotnicza wydała oświadczenie: „Samolot wykonujący lot 6E2131 z Delhi do Bangalore miał problem techniczny podczas startu, po czym pilot natychmiast przerwał start i samolot wrócił do zatoki”.

„Wszyscy pasażerowie i załoga są bezpieczni, a samolot zastępczy jest przygotowywany do obsługi lotu. Przepraszamy za niedogodności dla pasażerów” – dodał.

Z wkładami od Mir Rafae.

Leave a Comment