Podejście Google Pixel i Tensor do testów porównawczych

Tensor G2 to temat tego tygodnia Utworzony przez Podcast Googleoraz czwarty odcinek zawiera przegląd podejścia Pixela do chipów, a także testy porównawcze.

Monika Gupta jest starszym dyrektorem ds. zarządzania produktami w Google Silicon Teams i może „skoncentrować się na czym”. [Google] potrzebować[s] za pięć lat” za swoje żetony. W wywiadzie podkreślono, że to wewnętrzne podejście do chipów obejmuje rozmowę zespołu krzemowego z badaczami AI firmy Google, aby „dokładnie wiedzieć, dokąd zmierzają modele uczenia maszynowego za pięć lat”.

Nie podejmuję decyzji na podstawie tego, gdzie dzisiaj znajduje się uczenie maszynowe i mogę to powiedzieć, ponieważ pracuję w Google. To samo dotyczy oprogramowania, które tworzy nasz zespół programistów. Wiem, dokąd zespół programistów chce za pięć lat przenieść doświadczenie użytkownika. Jest to zaleta bycia nie komercyjnym dostawcą krzemu, ale wewnętrznym dostawcą krzemu. Tak więc te kompromisowe decyzje są bardzo trudne, ale myślę, że są trochę łatwiejsze, gdy jesteś zintegrowany pionowo.

W międzyczasie pojawiła się sekcja poświęcona spojrzeniu zespołu Tensor na testy porównawcze i to, co woli Pixel:

Myślę, że klasyczne benchmarki w pewnym momencie spełniły swoje zadanie, ale myślę, że od tego czasu branża ewoluowała. A jeśli spojrzysz na to, co Google próbuje zrobić, wprowadzając innowacje AI do smartfonów, ponieważ uważamy, że jest to podejście, które przyniesie przydatne doświadczenia, takie jak niektóre z tych, o których właśnie wspomniałem, klasyczne benchmarki zostały stworzone z powrotem, gdy sztuczna inteligencja i telefony nawet nie istniał.

Mogą opowiadać historię, ale nie wydaje nam się, żeby opowiadali całą historię. A więc mierzymy dla nas rzeczywiste obciążenia oprogramowania, które wykonujemy na naszym chipie, a następnie z każdą generacją chipa tensora staramy się je ulepszyć, niezależnie od tego, czy jest to lepsza jakość, lepsza wydajność, czy niższa moc.

Google twierdzi, że jest „całkowicie wygodny”, nie wygrywa ani nie wygląda tak dobrze w testach porównawczych, ponieważ priorytetowo traktuje wrażenia użytkownika końcowego, które wynikają z podjętych decyzji dotyczących chipów.

Podobnie jak w Pixel 6 i Pixel 7, możesz zobaczyć wszystkie niesamowite innowacje, które otrzymaliśmy, a wiele z nich było najpierw na Pixelu. Więc jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego podejścia

Takie podejście odzwierciedla to, co ceni Google (tj. funkcje oparte na sztucznej inteligencji) – chociaż istnieją benchmarki AI – ale byłoby ciekawie zobaczyć, czy ich filozofia zmieni się wraz z dojrzewaniem firmy. Na przykład w przypadku pierwszych dwóch generacji istnieje wspólny charakter, który może ostatecznie przekształcić się w niestandardowe rdzenie, takie jak Apple z większym doświadczeniem w branży.

Zapytany o plan krzemowy, Gupta powtórzył, że: sentyment z zeszłego roku o tym, jak ostatecznym celem firmy Tensor jest wspieranie przetwarzania otoczenia:

…ogólna wizja dla nas i dla rodziny Tensor dotyczy tak naprawdę przetwarzania w otoczeniu. Przetwarzanie otoczenia oznacza, że ​​ta technologia ułatwia życie. Myślę, że mamy na to wiele dowodów, o których rozmawialiśmy dzisiaj, czy ułatwia to robienie zdjęć, wykonywanie połączeń telefonicznych, czy sposób korzystania z telefonu, na przykład codzienne zadania.

Powiedziałbym, że budujemy na tej wizji ambient computing i zastanawiamy się, jak robić super złożone, subtelne rzeczy w chipie w energooszczędny sposób, który odblokowuje niektóre z tych doświadczeń związanych z ambientem.

Więcej o Pixelu:

FTC: Używamy automatycznych linków afiliacyjnych z dochodami. Więcej.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

Leave a Comment