Pierwsza zapowiedź potwierdza szum wokół aparatu Samsung Galaxy S23 Ultra 200MP

Zarówno Apple, jak i Google w końcu przyjęły aparaty o wyższej rozdzielczości, bezwarunkowo przyznając, że fotografia obliczeniowa może zabrać Cię tylko tak daleko. Oczekuje się, że w tym roku Samsung po raz kolejny prześcignie swoich rywali Czujnik 200MP dla Galaxy S23 Ultra, a rzekoma próbka aparatu, która pojawiła się dzisiaj, sugeruje, że czujnik będzie absolutną bestią.
SAMSUNG Galaxy S22 Ultra jest wyposażony w aparat 108 MP, a jego wydajność zdobyła miejsce na rynku najlepsze telefony z aparatem 2022 lista. Podobno S23 Ultra ma zastąpić czujnik 108MP aparatem 200MP.

Najlepszy aparat z serii Galaxy S w ciągu ostatnich pięciu lat

Chociaż niektórzy producenci wypuścili już telefony Samsunga Czujnik 200MPto nie to samo, co jednostka HP2, którą firma zarezerwowała dla swojego kolejnego flagowca premium.
Jak dotąd plotki, z których większość pochodzi od niezawodnego przeciekającego Ice Universe, mówiły, że będzie miał czujnik niezrównana moc analityczna i będzie lepszy niż jakikolwiek czujnik 200MP, który widzieliśmy do tej pory. Podobno telefon będzie w stanie robić znacznie lepsze zdjęcia w nocy, a wydajność wideo ma również ulec znacznej poprawie.

Wcześniejsze plotki mówiły również, że będzie tylko odrobinę większy niż jednostka 108 MP i będzie miała większą aperturę do przechwytywania światła.

Ice posunął się tak daleko, że powiedział, że będzie to największa poprawa od pięciu lat, a nawet opublikował zdjęcie Weibo (koniec Klub Galaxy) na poparcie swojego roszczenia.
Przeciek nie mówi konkretnie, że próbka 200 MP pochodzi z S23 Ultra, ale biorąc pod uwagę, że porównał ją do obrazu zrobionego z aparatu 108 MP, zgadujemy, że próbuje nam pokazać, jak układa się główny aparat Galaxy S23 Ultra przeciwko S22 Ultra.

Trudno powiedzieć, jaki to obraz, ale jasne jest, że 200-megapikselowy sensor Galaxy S23 Ultra jest znacznie lepszy w uchwyceniu najbardziej skomplikowanych szczegółów. Obrazy są tak różne jak dzień i noc, mimo że przedstawiają to samo.

Samsung również ciężko pracował nad komputerową stroną rzeczy, wprowadzając ostatnio upragnioną tryb astrofotografii na S22 Ultra, więc ma się rozumieć, że S23 Ultra będzie miał również lepsze oprogramowanie.
Ice ujawnił również, że chociaż S23 Ultra nie będzie miał większego zoomu niż S22 Ultra, Teleobiektyw 3x i 10x będzie miał inne ulepszenia, takie jak lepsze odwzorowanie kolorów.

Oczekuje się, że Galaxy S23 Ultra będzie trzymał się 6,8-calowego wyświetlacza S22 Ultra i baterii 5000 mAh. Najwyraźniej będzie również miał ten sam ogólny wygląd, co jego poprzednik i będzie napędzany podobno Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Ice powiedział, że jest zaniepokojony ceną telefonu, sugerując, że może być droższy niż i tak już drogi Galaxy S22 Ultra. Samsung może zwolnić Seria Galaxy S23 na początku przyszłego roku, prawdopodobnie w styczniu.

Leave a Comment