Pierwsi użytkownicy zgłaszają procesory graficzne NVIDIA RTX 4090 ze stopionymi 16-pinowymi złączami zasilania

NVIDIA może mieć problem z zapalaniem się niektórych RTX 4090

Dwóch redditorów wiadomość że ich karty graficzne RTX 4090 są teraz martwe i może to być spowodowane stopionymi złączami zasilania.

Dzisiaj Redditors reggie_gakil i NoDuelsPolicyy opublikowali zdjęcia swoich kart graficznych RTX 4090 ze stopionymi 16-pinowymi złączami (aka 12VHPWR). Ich karty zawiodły i winna może być nowa nVIDIA o mocy 600 W.

Spalony zasilacz/zasilacz RTX4090, źródło: reggie_gakil & NoDuelsPolicyy

Karta Reggie zapaliła się i dymiła, podczas gdy karta Dueli po prostu zgasła i później odkryto stopiony zasilacz/złącze. Obie karty są wyposażone w najnowsze karty graficzne RTX 4090, które są pierwszymi modelami w nowej gamie wyposażonymi w 16-stykowe złącze zasilania.

Jeszcze zanim wypuszczono RTX 4090, przyszła historia że PCI-SIG (organ odpowiedzialny za specyfikacje PCIe) był zaniepokojony „rozpraszaniem ciepła” w nowych zasilaczach. Później ujawniono, że to NVIDIA zgłosiła problem do PCI-SIG.

Po przetestowaniu różnych wdrożeń nowego złącza 12VHPWR, firma stwierdziła, że ​​silne zginanie i przekroczenie 40 cykli połączeń może skutkować gorącymi punktami termicznymi, a w niektórych przypadkach nawet stopieniem kabla.

Problem z rozpraszaniem ciepła kabla 12VHPWR, źródło: PCI-SIG/GamersNexus

Niestety nie wiemy, czy te konkretne karty były dotknięte problemem zginania, ale faktem jest, że wielu użytkowników RTX 4090 ma trudności z dopasowaniem swoich kart do obudowy bez zginania kabla poza zalecane „3cm”.

Chociaż można było się spodziewać, że może się to w końcu wydarzyć, nadal nie jest to dobry widok dla NVIDII, która jest wczesnymi adeptami nowego kabla. Na razie są to tylko dwa pierwsze zgłoszone przypadki pojawienia się nowych kart, ale prawdopodobnie pojawią się kolejne. NVIDIA skontaktowała się już z pierwszym Redditorem, więc możemy otrzymać oświadczenie później.

W międzyczasie możesz sprawdzić Buildzoid oraz JayzTwoCents filmy na ten temat.

Źródło: Reddit koniec WccftechLeave a Comment