Phil Spencer przyznaje, że Xbox nie będzie w stanie wiecznie uniknąć podwyżek cen

Szef działu gier Microsoftu, Phil Spencer, omówił możliwe podwyżki cen w całej linii Xbox, przyznając, że chociaż firma do tej pory utrzymywała ceny swoich konsol, Game Pass i gier, „w pewnym momencie… będzie musiała podnieść Cena £.” do pewnych rzeczy”.

Przemawianie na Tech Live Wall Street Journal (dzięki Pogranicze) Spencer przyznał: „Utrzymaliśmy cenę na naszej konsoli, utrzymaliśmy cenę za gry i naszą subskrypcję. na niektóre rzeczy będziemy musieli podnieść ceny, ale kiedy wyjechaliśmy na wakacje, pomyśleliśmy, że utrzymanie cen jest ważne”.

Oczywiście Sony ogłosiło na początku tego roku, że będzie: zwiększenie kosztu PlayStation 5 w odpowiedzi na „wysokie globalne stopy inflacji oraz niekorzystne trendy walutowe”. W tym czasie Spencer powiedział, że Xbox będzie: nie naśladować, wyjaśnia: „Kiedy nasi klienci mają większe wyzwania ekonomiczne i są bardziej niepewni niż kiedykolwiek, uważamy, że nie jest to właściwy ruch”. Jednak biorąc pod uwagę ostatnie komentarze Spencera, nie jest jasne, jak długo to może potrwać.

Czy wykup Activision Blizzard przez Microsoft za 68 miliardów dolarów zostanie zablokowany?

W innym miejscu na swoim czacie Tech Live Spencer ujawnił kilka interesujących ciekawostek na temat różnych usług Xbox, w tym wiadomość, że Game Pass jest teraz opłacalny, mimo że wzrost na konsolach zaczyna zwalniać – sytuacja, która według Spencera jest „w dużej mierze dlatego, że w pewnym momencie ve wszystkich na konsoli, którzy chcą subskrybować”.

Podczas gdy nowe subskrypcje na konsole mogą zwalniać, Game Pass na PC mówi się, że „widzi niesamowity wzrost”, a Game Pass jako całość stanowi obecnie około 15 procent łącznych przychodów Microsoftu z treści i usług Xbox – liczba Spencer uważa, że ​​jest to prawdopodobne utrzymać. . „Nie sądzę, że będzie większy”, wyjaśnił, „Myślę, że całkowite przychody rosną o 15 procent większej liczby, ale nie mamy przyszłości, w której myślę, że 50-70 procent naszych przychodów będzie pochodzić z subskrypcji”.

Komentarze Spencera pojawiają się dzień po tym, jak Microsoft ujawnił swoje przychody ze sprzętu Xbox wzrosła o 13 procent, dzięki czemu dział gier jest najlepszym w historii w pierwszym kwartale. Trzyprocentowy spadek przychodów z treści i usług Xbox został podobno „częściowo skompensowany” wzrostem w Game Pass, przy czym „ponad 20 milionów ludzi korzysta teraz z usługi do strumieniowego przesyłania gier”.

Leave a Comment