Pekin zamyka Universal Resort, Wuhan zamyka dzielnicę w krawężnikach COVID

PEKIN (Reuters) – Park rozrywki Universal Beijing Resort został zamknięty w środę ze względu na środki ostrożności związane z COVID-19, a miasta Wuhan i Kanton zamknęły niektóre dzielnice, ponieważ liczba przypadków w Chinach wzrasta pomimo surowej polityki antywirusowej.

Park rozrywki nie powiedział, kiedy zostanie ponownie otwarty, ale zapewni zwrot pieniędzy lub przeniesie bilety.

„Będziemy nadal oceniać wpływ na ruch i starać się jak najszybciej przywrócić operacje” – napisano na platformie mediów społecznościowych Weibo.

Park rozrywki należy w 30% do Universal Parks & Resorts firmy Comcast Corp, aw 70% do państwowej spółki Beijing Shouhuan Cultural Tourism Investment Investment.

Pekin, który ma jedne z najostrzejszych w Chinach barier wejścia na COVID, odnotował gwałtowny wzrost liczby infekcji po świętach państwowych Złotego Tygodnia na początku tego miesiąca.

Według stanu na 25 października miasto zgłosiło 19 przypadków objawowych i jedną infekcję bezobjawową, podczas gdy cały kraj zgłosił łącznie 1407 nowych przypadków, najwięcej od 12 dni.

Wuhan, gdzie nowy koronawirus pojawił się prawie trzy lata temu, aby sprowadzić choroby i zakłócenia na świecie, zablokował swoją dzielnicę Hanyang po nagłym wzroście przypadków.

Od 26 do 30 października ponad 800 000 osób w dystrykcie zostało poproszonych o pozostanie w domu, ponieważ usługi zostały podzielone między sektorami, podały władze w komunikacie.

Szpital Wuhan Union zawiesił usługi ambulatoryjne po tym, jak członek personelu uzyskał pozytywny wynik testu w stołówce, podał szpital w oświadczeniu. Do zajęć online powróciły także uniwersytety w Wuhan.

„To już trzeci rok i nadal tak jest” – powiedział Reuterowi mieszkaniec Wuhan Joy Dai, który pracuje w sektorze turystycznym.

“Wpływa na mnie psychicznie i fizycznie… ale jestem bezsilny w tym wszystkim, więc nauczyłem się to akceptować.”

Miasto Guangzhou, które we wtorek zgłosiło 27 nowych lokalnych objawowych przypadków koronawirusa i 46 bezobjawowych przypadków, zaklasyfikowało pięć kolejnych swoich dzielnic do obszarów wysokiego ryzyka: Huangpu, Nansha, Panyu, Yuexiu i Conghua.

Południowa metropolia i centrum produkcyjne już zamknęły codzienną działalność społeczną i wezwały do ​​masowych testów w hrabstwach Haizhu i Baiyun.

Wzrost gospodarczy Chin przyspieszył w czwartym kwartale, ponieważ COVID-19 ogranicza podróże i wysyłkę, ograniczając konsumpcję i handel w drugiej co do wielkości gospodarce świata.

(Raportowanie przez pekiński newsroom; Pisanie przez Liz Lee i Bernarda Orra; Redagowanie przez Muralikumara Anantharamana i Stephena Coatesa)

Leave a Comment