Para gejów opublikowała tragiczne zdjęcia przed skokiem na śmierć w Armenii

Jak podaje lokalna grupa LGBTQ, młoda para gejów ze skrzyżowanymi gwiazdami skoczyła na śmierć z mostu w Armenii po pocałunku na najnowszym zdjęciu.

Różowa organizacja Armenii donosi, że dwóch mężczyzn, zidentyfikowanych tylko jako Arsen i Tigran, skoczyło w zeszłym tygodniu z 30-metrowego mostu Davitashen w stolicy, Erewaniu.

Zanim 20 października wspólnie popełnili samobójstwo, duet umieścił tragiczny post na Instagramie, pisząc: „Happy End. Wspólnie postanowiliśmy udostępnić zdjęcia i podjąć kolejne kroki.”

Para opublikowała zdjęcia, na których się całują, całują i pokazują coś, co wyglądało na ich obrączki ślubne.

Jeden z młodzieńców miał podobno 16 lub 17 lat, drugi był o kilka lat starszy.

Lokalne raporty twierdziły, że rodzice Tigrana i Arsena nie aprobowali ich związku i otrzymali groźby śmierci.

Para, której związek został podobno potępiony przez ich rodziny, przed śmiercią pokazała swoje obrączki.
Instagram/rayyyyyennnnn
Arsen i Tigran, młoda ormiańska para, całują się przed wspólnym samobójstwem, skacząc z mostu.
Arsen i Tigran, młoda ormiańska para, całują się przed wspólnym samobójstwem, skacząc z mostu.
Instagram/rayyyyyennnnn

„Młodzi ludzie mieli przed sobą wiele lat życia, ale z powodu nietolerancji wobec nich zrobili tak tragiczny krok” – napisała Pink Armenia. „Ludzie LGBT dobrze znają poczucie izolacji i niezrozumienia wobec rodziny i społeczeństwa.

„Ten tragiczny incydent po raz kolejny dowodzi, że osoby LGBT w Armenii nie są bezpieczne i nie są chronione przez społeczeństwo ani państwo”.

Organizacja praw gejów z Armenii twierdziła również, że po tym, jak post tej pary stał się wirusowy, ludzie zalali ich stronę obrzydliwymi komentarzami homofobicznymi.

Post w mediach społecznościowych przedstawiający parę dzielącą się maskami na twarz.
Post w mediach społecznościowych pokazuje, jak para robi razem makijaż.
Instagram/rayyyyyennnnn

Homoseksualizm został zdekryminalizowany w Armenii dopiero w 2003 r., ale wielu członków społeczności LGBTQ w byłym kraju sowieckim nadal decyduje się zachować prywatność swoich związków tej samej płci z powodu powszechnej nietolerancji.

Według ILGA-Europe, międzynarodowej organizacji mierzącej wrogość wobec gejów, Armenia zajmuje 47. miejsce na 49 krajów w Europie i Azji Środkowej pod względem praw LGBTQ, tuż przed Turcją i Azerbejdżanem.

Leave a Comment