Paolo Banchero zostaje szóstym graczem NBA, który zdobędzie ponad 20 punktów w pierwszych 5 meczach

Paolo Banchero ma dobry początek Orlando Magic.

Pierwszy ogólny wybór w drafcie NBA 2022 miał najwyższe w karierze 29 punktów w strzelaniu 10 z 19, plus osiem zbiórek, cztery asysty i dwa bloki w 37 minut. Kawalerowie z Cleveland w środę. Była to piąta z rzędu 20-punktowa gra Banchera od początku jego kariery w NBA, co już stawia go w elitarnym gronie.

Do Statystyki i informacje ESPNlista graczy NBA, którzy rozpoczęli karierę w pięciu kolejnych meczach 20+ punktowych, to:

  • Paolo Banchero

  • Wilt Szambelan

  • Elvin Hayes

  • Grant Hill

  • Oscar Robertson

  • Dominik Wilkins

  • John Williamson

Byłoby to pięciu Hall of Famers Naismith, Williamson (który wszedł do NBA po trzech sezonach ABA) i 19-letni Banchero, który jest młodszy od wszystkich tych graczy, kiedy to zaliczyli. Ponadto, jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować przypomnienia, że ​​Wilt Chamberlain był kosmitą, pamiętaj, że jest na tej liście, ponieważ 56-gry passę ponad 20 punktów, a ta liczba to 78 meczów, gdyby nie dziewięciominutowy występ w jego debiutanckim roku.

Banchero jest także pierwszym graczem, który zdobył co najmniej 120 punktów, 35 zbiórek i 15 asyst w swoich pierwszych pięciu meczach od czasów Wilkinsa w latach 1982-83. Taśma jest wyrównana z numerami:

Tak więc naszym najlepszym precedensem na początku kariery Banchero jest właśnie Springfield w stanie Massachusetts. Czy to na pewno oznacza, że ​​Banchero stanie się Hall of Famer? Oczywiście nie. To jest dokładnie to, co chcesz zobaczyć, gdy jesteś magiem i wybrałeś Banchero jako filar swojej marki, ku zaskoczeniu niektórych obserwatorów.

Należy zauważyć, że ta produkcja nie przełożyła się na zwycięstwo Orlando, które jest teraz 0-5 po przegranej 103-92 z Cavaliers. To oczywiście nie dotyczy Banchero – oczekiwano, że Magic będzie jedną z najgorszych drużyn w lidze – choć podnosi to kuszące możliwości gry na polu ataku Banchero-Victor Wembanyama-Franz Wagner.

Paolo Banchero dobrze wygląda w Orlando Magic. (Zdjęcie AP / Koper Butch)

Leave a Comment