Pablo Mari: Gwiazda piłki nożnej przechodzi operację rekonstrukcji mięśni pleców po dźgnięciu nożem podczas ataku we WłoszechCNN

Obrońca Arsenalu Pablo Mari, obecnie wypożyczony do włoskiego klubu AC Monza, mówi, że miał „szczęście” po tym, jak doznał kontuzji podczas przeszywający atak w czwartek we Włoszech.

Według włoskiej policji krajowej w wyniku ataku, który miał miejsce na obrzeżach Mediolanu, jedna osoba zginęła, a cztery inne zostały ranne.

„Niestabilny psychicznie mężczyzna postanowił dźgać ludzi. Jedna osoba zginęła, a cztery są teraz poważnie ranne – powiedział rzecznik policji.

Mari nie została poważnie ranna w ataku, ale została zabrana do szpitala. W piątek przeszedł operację, aby „zrekonstruować dwa uszkodzone mięśnie” pleców, jak twierdzą AC Monza.

Włoski outlet The Gazzetta dello Sport powiedział dyrektor klubu Adriano Galliani, który odwiedził Mari w szpitalu.

Stwierdzono, że Mari powiedział Galliani i główny trener Raffaele Palladino, że pchał wózek inwalidzki ze swoim dzieckiem, kiedy poczuł „rozdzierający ból w plecach”.

„Pablo Mari mówi, że miał „szczęście”. Powiedział do mnie dokładnie to słowo” – powiedział Galliani dziennikarzom przed szpitalem. „Miałem dziś szczęście, bo widziałem, jak ktoś inny umiera”.

AC Monza opublikowała aktualizację stanu Mario w piątek, potwierdzając, że operacja przebiegła zgodnie z planem.

„Operacja przebiegła pomyślnie i spodziewany jest dwu- lub trzydniowy pobyt w szpitalu. Po wydaniu gracz będzie mógł rozpocząć ścieżkę rehabilitacji”, a prawo czytać.

„Ten rodzaj urazu mięśnia zwykle wymaga dwóch miesięcy odpoczynku, zanim można wznowić aktywność fizyczną”.

SkyTG24, partner CNN, poinformował w czwartek, że AC Monza poprosił o przełożenie meczu z Bolonią w poniedziałek. Seria A potwierdziła doniesienia i powiedziała CNN, że podejmie decyzję później w piątek.

Według SkyTG24, prezes klubu Galliani powiedział dziennikarzom przed szpitalem, że zespół „jest w szoku”.

„Mamy spójną, zunifikowaną garderobę, w której każdy jest przyjacielem. Wszyscy wczoraj płakali – dodał.

Tymczasem macierzysty klub Marii, Arsenal, powiedział, że byli „zszokowani”, gdy usłyszeli tę wiadomość.

„Nasze myśli są z Pablo i innymi ofiarami tego strasznego incydentu” – powiedział klub w oświadczeniu.

Leave a Comment