Owce rządzą ulicami Madrytu i udają się na zimowe pastwiska

MADRYT, 23 października (Reuters) – W niedzielę owce zastąpiły samochody na ulicach Madrytu, gdy pasterze prowadzili swoje stada wzdłuż starożytnych ścieżek pasterskich przez centrum hiszpańskiej stolicy na południowe pastwiska na zimowy wypas.

Miejscowi i turyści ustawili się wzdłuż trasy i obserwowali, jak tysiące owiec przedzierają się przez miasto, a dzwonki na szyi zapewniają hałaśliwą ścieżkę dźwiękową.

Coroczna impreza została wznowiona w 1994 roku jako część corocznej Fiesta de la Trashumancia w Madrycie po tym, jak hiszpański parlament uznał tradycyjne szlaki pasterskie do wypasu bydła.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Zaledwie kilka wieków temu trasa prowadziłaby przez spokojną okolicę, ale dziś przejeżdżają przez niektóre z najbardziej ruchliwych części miasta, w tym Plaza Mayor, główny plac Madrytu.

Obserwatorzy robili zdjęcia i nagrywali filmy telefonami, podczas gdy niektóre dzieci niepewnie sięgnęły, by pogłaskać owce.

Wiele osób było zaskoczonych nieoczekiwanym widokiem w mieście zwykle zatłoczonym ruchem ulicznym.

„To było szalone, że było tak wiele owiec, nigdy nie widziałem czegoś takiego. To był świetny sposób na poznanie hiszpańskiej historii i hiszpańskiej kultury” – nauczycielka angielskiego Maria Kouriabalis, 22-letnia Amerykanka mieszka w Madrycie przez miesiąc, powiedział Reuterowi.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raportowanie Michaela Gore’a; Pisanie Jessiki Jones; Edytowane przez Jana Harvey

Nasze standardy: Polityka zaufania Thomson Reuters.

Leave a Comment