Oto pierwsze spojrzenie na Age of Empires 2: Definitive Edition na konsole

Co chcesz wiedzieć

  • Dzisiaj w oficjalnym podcaście Xbox po raz pierwszy przyjrzeliśmy się materiałom z rozgrywki z gry Age of Empires 2: Definitive Edition na Xbox One i Xbox Series X|S.
  • Dyrektor kreatywny Adam Isgreen pokazał kołowe menu jednostek dowodzenia i przejrzysty interfejs użytkownika.
  • Twórcy położyli duży nacisk na dostępność i jak najwygodniejszą kontrolę nad grą, poprawiając jakość jej życia.

Age of Empires 2: Definitive Edition był oficjalnie ogłoszone na Audycja z okazji 25-lecia Age of Empires pojawi się na konsolach Xbox 31 stycznia 2023 r. – a dzisiaj otrzymaliśmy nasze pierwsze prawdziwe spojrzenie na to, jak rozgrywka będzie wyglądać na konfiguracji konsoli. Dyrektor kreatywny Adam Isgreen pojawił się w The Official Xbox Podcast, aby zadać Larry’emu Hrybowi (Major Nelson) pytania dotyczące portu i tego, w jaki sposób studio faktycznie wprowadzi to legendarne strategia czasu rzeczywistego (RTS) gra życia na Xbox.

Możesz obejrzeć pełny materiał z transmisji w naszym linku powyżej, który powinien rozpocząć się w miejscu, w którym Adam zacznie pokazywać grę na konsolę. Interfejs użytkownika (UI) wygląda ładnie i czysto, z funkcjami szybkiego dostępu. Adam stwierdza, że ​​projekt interfejsu użytkownika był „podobny Halo Wars i inne gry RTS”, w których możesz natychmiast wybrać swoje jednostki, robotników i budynki z dołu ekranu.

(Źródło obrazu: Xbox Game Studios)

Być może najciekawszą częścią materiału filmowego jest moment, w którym Adam popisuje się schludnym kołowym menu do grupowania jednostek. Coś, co wcześniej ograniczało się do klawiszy F na klawiaturze. Dzięki menu kołowemu nie powinno zająć więcej niż kilka kliknięć, aby uzyskać to, czego chcesz, niezależnie od tego, czy chodzi o grupowanie, czy ulepszanie budynków. Menu kołowe najwyraźniej przeszło różne iteracje i obszerne testy grup fokusowych, aby dostać się do obecnego stanu.

Menu kołowe Age of Empires 2 w wersji na konsolę

(Źródło obrazu: Xbox Game Studios)

Adam chciał podkreślić, jak bardzo oddany Xbox Game Studios mają one zapewnić graczom konsolowym możliwość gry na konkurencyjnym poziomie z graczami na PC z tym portem. W wersji konsolowej gracz zostaje wcielony w rolę dowódcy, zamiast mikro-zarządzania każdym zadaniem. Przykładem tego jest ogromna zmiana jakości życia, twoi mieszkańcy będą teraz automatycznie przełączać się na najbliższą nieprzypisaną pracę. Nie musisz łamać bata! Zobacz to w akcji o 44:55.

W tym wywiadzie jest to jasne dostępność ma wysoki priorytet, jeśli chodzi o tworzenie kontroli dla tej gry i innych tytułów Xbox Game Studios. Wspomniano, że chociaż klawiatura może być najlepszym sposobem na granie w gry RTS, chcą mieć pewność, że żaden gracz nie zostanie w tyle i że mogą obsługiwać każdą funkcję za pomocą dwuprzyciskowej myszy. Ta koncepcja była siłą napędową interfejsu kontrolera. Warto zauważyć, że gracze konsolowi mogą grać za pomocą klawiatury i myszy, jeśli chcą.

Porty konsoli Xbox Age of Empires 2: Definitive Edition i Age of Empires IV zadebiutuje w przyszłym roku w 2023 roku. Age of Empires 2: Definitive Edition ma ukazać się 31 stycznia 2023 roku. Obie gry będą dostępne na Gry w chmurze Xbox wraz z ciągle powiększającą się biblioteką Gry Xbox Game Pass.

Leave a Comment