Oś czasu jego konsekwencji – Billboard

Kanye West w obliczu bardzo publicznego rozrachunku. Raper „Hurricane” trafił na pierwsze strony gazet podczas pokazu Yeezy Paris Fashion Week 3 października za koszulkę z napisem „Biała materia życia” z tyłu i z czarnymi modelami w koszuli. Fraza została przyjęta przez grupy neonazistowskie i białe supremacje w odpowiedzi na ruch Black Lives Matter, a raper spotkał się z reakcją fanów obu. i celebryci online.

Ale kontrowersje nie skończyły się na Ye, który podwoił swoje komentarze na Instagramie, a później na Twitterze, aby użyć antysemickiej retoryki w swoich postach, a następnie kontynuował swoją mowę nienawiści w wywiadach. Publiczna reakcja była szybka, a kilka firm – w tym The Gap, Balenciaga i inne – zakończyło swoje relacje z marką i umowy z raperem.

Forbes ogłosił również, że Ye stracił status miliardera po tym, jak Adidas ogłosił 25 października, że ​​rezygnuje z wygasającego kontraktu i że marka nie toleruje mowy nienawiści. Zgodnie z publikacją posunięcie to powoduje teraz, że wartość netto Ye wynosi 400 milionów dolarów i powoduje jego usunięcie z Forbes” lista miliarderów.

Od marek i złomowanych filmów dokumentalnych po zrzuty na antenę w jego katalogu muzycznym i nie tylko, oto konsekwencje, jakie Kanye West musiał stawić czoła za jego „WLM” i antysemickie uwagi.

Leave a Comment