Oregon State nie może złamać pierwszej 25, bobry są wyjątkowo zdrowe 10 możliwych zwycięstw: 8 rzeczy z 42-9 wygrywa z Kolorado

The Stan Oregon The Beavers pokonali Colorado Buffaloes 42-9 w sobotni wieczór na stadionie Reser. Oto osiem rzeczy z wygranej, które kwalifikują miskę bobrów, a pozostały cztery gry:

1. Wielki obraz zbliża się do listopada

Dopiero w 2013 (19.10.) i 2012 (20.10.) Bobry zostały rzucone wcześniej w historii programu. Z czterema pozostałymi meczami w sezonie zasadniczym, długim strzałem w mecz o mistrzostwo Pac-12 (więcej na ten temat poniżej) i meczem w miski, OSU z pewnością poprawi swój rekord 7-6 z 2013 roku i ma szansę przekroczyć 9 -4 rekord. w 2012 roku. Oregon State ma dwa sezony z 10 zwycięstwami lub więcej w historii szkoły: 2000 i 2006.

Czy to będzie trzecia? Nie możesz powiedzieć, że to niemożliwe. Kalifornia i Arizona to gry, w których można wygrać. Waszyngton jest twardy, ale Husky nie są nie do pokonania. Oregon jest obecnie najlepszą drużyną w Pac-12, ale Beavers grają w Ducks na stadionie Reser, gdzie OSU jest trudne. Potem jest gra w miski. Rekord 8-5 wydaje się być najniższym słupkiem. Na tym etapie wniosek ten można by nazwać rozczarowującymi. Z przerwą i lepszą grą rozgrywającą Oregon State może osiągnąć 10 zwycięstw.

2. Droga do gry o mistrzostwo Pac-12

To nie jest przepowiednia, ale jedynym sposobem, w jaki OSU może dostać się do Las Vegas, jest wygrana. Bobry nadal potrzebują dużo pomocy, ponieważ ich dwie straty przyszły do ​​USC i Utah. Ponieważ rankingi są obecnie kompilowane, stan Oregon zajmuje piąte miejsce, za pierwszym Oregonem (4-0), plus USC (4-1), UCLA (3-1) i Utah (3-1).

Jak gra 7-2 Oregon State w meczu o mistrzostwo? Na początek Bobry potrzebują jednego lub dwóch zdenerwowań, ponieważ nie wystarczy, aby drużyny przed nimi przewróciły się nawzajem. OSU nie wygrywa wielu remisów. Niestety lista możliwych problemów nie jest długa. USC ma resztę ciasta (Arizona, Kalifornia, Kolorado, UCLA). Utah może upaść, ponieważ ma stan Waszyngton i Oregon na drodze, ale gra też w Arizonie i Stanford w domu oraz Kolorado w Boulder. Stanford czy stan Arizona nad UCLA? Może. Oregon ma chyba najtrudniejszy pozostały harmonogram, kończąc na Waszyngtonie, Utah i OSU. Ale dwa z tych trzech zostaną rozegrane na stadionie Autzen, gdzie Kaczki mają zwycięską passę 23 meczów.

Konkluzja: Stan Oregon pozostaje w dobrej formie na jedną z najlepszych gier w kręgle na konferencji. The Beavers prawdopodobnie będą oglądać mecz mistrzostw Pac-12.

Ken Goe: Po tym, jak stan Oregon zmiażdży Kolorado, zatrzymajmy się, aby docenić to, co zbudował Jonathan Smith

Kwalifikowalność do miski to dopiero początek dla głodnych bobrów z Oregon State, które czekają na „Wielki Listopad” po zmiażdżeniu Kolorado

3. Czy OSU powinno znaleźć się w pierwszej 25?

Odpowiedź: może. Ale to nie jest to, co niektórzy fani uważają, że powinno być. Bobry mają niefortunne okoliczności. Zwycięstwa nad Boise State i Fresno State powinny odbić się echem. OSU grało w obu, gdy te zespoły były nienaruszone, zwłaszcza Fresno State z Jake Haenerem. Stan Boise odbił się, ale prawdopodobnie nie do poziomu, który przyciągnąłby uwagę krajowych wyborców. Fresno State to nie ten sam zespół bez Haenera. Występ Oregon State przeciwko USC, choć godny podziwu, był stratą. Wyborcom zależy tylko na wynikach. Gdzie jest popisowy występ Bobrów? Stan Waszyngton? Powinno to mieć znaczenie, ale Cougars są 4-3 po zwycięstwie nad drużyną Wisconsin, która zwolniła swojego trenera. Zwycięstwo w Stanford wygląda dziś trochę lepiej niż dwa tygodnie temu, ale kardynał pozostaje poniżej .500. Kolorado? Tak.

Stan Oregon nie był wiarygodny, ponieważ wyborcy rozpoczynali sezon. Budowanie bazy wsparcia wymaga czasu. rośnie. W tym tygodniu Bobry zdobyły 25 głosów w plebiscycie AP, 22 w plebiscycie trenerów. Jeśli w najbliższą sobotę nastąpi jakaś rzeź, OSU może znaleźć się w pierwszej 25 w przyszłym tygodniu po raz pierwszy od 2013 roku. Z pewnością stanie się to w przyszłym tygodniu, jeśli Beavers pokonają Waszyngton 4 listopada.

4. Co robić na rozgrywającym?

Dopóki Chance Nolan nie zostanie zwolniony z protokołu wstrząsu mózgu, żadna decyzja nie jest potrzebna. To Ben Gulbranson jako rozgrywający. Kiedy Nolan otrzymuje pozwolenie na trening, nikt nie zgadnie, kto gra rozgrywającego. Gulbranson był w porządku. Ukończył 61 z 99 podań na 818 jardów i pięć przyłożeń. Co najważniejsze, Gulbranson jest 3-0.

Ale Nolan był także 3:0 w swoich pierwszych trzech startach w tym sezonie. Po tym miał trudny okres, ale to nie tak, że Gulbranson nie miał kilku wątpliwych momentów. Z tego, co wiemy, może się też zacząć. Kiedy próbujesz wygrać 10 lub 11 gier, to nie wystarczy. Kto jest do tego najlepiej przygotowany? Chociaż bardzo chcielibyśmy udzielić odpowiedzi, to trudne zadanie, które może wykonać tylko trener Jonathan Smith i ofensywny koordynator Brian Lindgren.

5. Nadszedł czas Damiena Martineza

To jest łatwiejsze. To jasne, że Martinez powinien przejąć prowadzenie z powrotem. Nowicjusz ostatnio był sensacyjny, zakończony występem na odległość 178 jardów i trzema przyłożeniami w sobotę. Oregon State zmienił w tym sezonie trzech graczy: Deshaun Fenwick, Jam Griffin i Martinez. Czas zmienić tę rotację, aby Martinez dostał więcej noszenia. Smith powiedział niejednokrotnie, że Martinez jest „wyjątkowy”. Martinez jest najlepszym home runem OSU i nauczył się, jak pokonywać trudne stocznie. Karm Martineza i często go karm.

6. Przyszłość wygląda dobrze

Niektóre z największych spektakli w sobotę pochodziły od pierwszoroczniaków stanu Oregon. Był tam Martinez, który biegł na przyłożenia 3, 4 i 4 jardów. Ciasny koniec Jack Velling, prawdziwy nowicjusz, który nie widział swojej pierwszej akcji do połowy września, zdobył bramkę z 60 jardów. Martinez i Velling połączyli siły, aby zdobyć cztery z pięciu ofensywnych przyłożeń OSU. W obronie, drugi Easton Mascarenas-Easton zwolnił rozgrywającego z Colorado JT Shrouta, aby spowolnić obiecującą jazdę w drugiej kwarcie.

7. Cztery tygodnie przed nuceniem

Oregon State to drużyna prowadzona przez obronę. Czy możemy się na to zgodzić? Atak był czasem dobry, częściej przeciętny, czasem słabszy. To było wystarczająco dobre, aby dać Bobrom sześć zwycięstw w ośmiu meczach. To wystarczy, aby przejść przez gry stanu Kalifornia i Arizona. Prawdopodobnie potrzebuje jakiejś poprawy, żeby pokonać Waszyngton. Ale szanse na pokonanie Oregonu przez stan Oregon są zerowe, chyba że bobry znajdą inny sprzęt w ataku. Obrona OSU może grać tak samo dobrze jak przed Kaczkami i nadal zdobywać 35-40 punktów, aby pokonać Bobry. Oregon State nie pokonuje Oregonu. Bobry będą potrzebowały trochę energii elektrycznej i dużego potencjału, aby pokonać Kaczki. OSU ma cztery tygodnie na odnalezienie tych elementów.

8. Fizycznie OSU jest w dobrym stanie

Sprawy stały się przerażające podczas ostatnich konferencji prasowych w stanie Oregon, kiedy dziennikarze kwestionowali zdolność bobrów do przezwyciężania przeciwności urazów. Gdyby odrobili trochę pracy domowej, przekonaliby się, że to nieprawda. Były czasy, kiedy urazy były uzasadnionym czynnikiem, ale nie 2022. Te bobry są wyjątkowo zdrowe. To piłka nożna i będą kontuzje. Nie da się tego obejść. Ale z 22 najlepszych zawodników stanu Oregon w tym sezonie, Beavers przez dłuższy czas nie grali ciasno Luke’a Musgrave’a i rozgrywającego Chance’a Nolana. I gotowe. Strata Musgrave’a była z pewnością paraliżująca. Ale Ben Gulbranson gładko przejął Nolana. Stan Oregon nie miał ani jednej poważnej kontuzji w obronie. Jasne, bobry przydałyby się bezpiecznemu Altonowi Julianowi, ale wiedzieliśmy, że odzyskanie go z operacji ACL w 2021 roku to wspinaczka pod górę. Ciągły dobry stan zdrowia stanu Oregon jest głównym powodem, dla którego bobry mają 6-2 lata i są w dobrej formie, zmierzając do listopada.

Nick Daschel zgłosił się z Corvallis

ndaschel@oregonian.com | @Nickdaschel

Leave a Comment