OpenCore Legacy Patcher zapewnia nieoficjalną obsługę Ventury dla starszych komputerów Mac

Powiększać / Ventura kończy wsparcie dla najnowszego MacBooka Air sprzed Retina. OpenCore Legacy Patcher może dodać go z powrotem, jeśli chcesz.

Andrzeja Cunninghama

The Aktualizacja systemu macOS Ventura zakończył obsługę szerokiej gamy komputerów Mac z procesorem Intel, w tym modeli wprowadzonych w latach 2013, 2014, 2015 i 2016. Jednak podobnie jak w przypadku starszych wersji systemu macOS, niezależni programiści podjęli działania, aby nieoficjalne wsparcie dla wielu komputerów Mac, które nie otrzymują już aktualizacji. Wersja 0.5.0 projektu OpenCore Legacy Patcher dodał wsparcie Ventura dla modeli Mac od 2012 roku, dając ludziom, którzy nie mają nic przeciwko drobnym błędom, możliwość aktualizacji swojego Maca o nowe funkcje.

OpenCore Legacy Patcher (OCLP) jest odgałęzieniem Program ładujący OpenCore który skupia się na ponownym dodaniu obsługi starszego sprzętu Mac, zamiast uruchamiania systemu macOS na ogólnych komputerach typu „Hackintosh” x86. Ponieważ Apple zrezygnowało z obsługi tak wielu komputerów Mac od czasu Ventury, wsparcie tego systemu operacyjnego na tych starszych komputerach wymagało znacznie więcej wysiłku niż w poprzednich latach, co jest czymś. już dyskutowaliśmy.

Modele komputerów Mac obsługiwane przez projekt OpenCore Legacy Patcher.
Powiększać / Modele komputerów Mac obsługiwane przez projekt OpenCore Legacy Patcher.

Powyższa oficjalna lista wsparcia jest podobna do tej dla Mojave oraz Catalina, pierwsza wersja systemu macOS wymagająca procesora graficznego obsługującego metal. Jedynym modelem tego rocznika, który nie jest obecnie obsługiwany, jest „śmieci” 2013 Mac Pro, który ma niektóre problemy z rozruchem związane z GPU co wciąż jest rozwiązywane. Starsze komputery Mac z procesorami graficznymi w wersji pre-Metal są całkowicie nieobsługiwane, a akceleracja grafiki (między innymi) nie będzie działać na tych komputerach Mac; zespół pracuje nad dodaniem wsparcia dla tych starszych modeli, ale jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek działały tak dobrze, jak modele kompatybilne z metalem.

Uruchamianie Ventury z OCLP wiąże się z ryzykiem. Zespół OCLP stworzył również krótką listę błędów graficznych mających wpływ na starsze komputery Mac, skupiając się głównie na kodowaniu i dekodowaniu wideo, DRM i sporadycznych awariach aplikacji. Być może będziesz musiał poczekać na aktualizację projektu OCLP przed zainstalowaniem przyszłych aktualizacji Ventura, ponieważ te aktualizacje czasami zmieniają rzeczy, aby zepsuć bootloader OpenCore lub wiele poprawek, których stare komputery Mac potrzebują do uruchomienia nowego oprogramowania.

Te starsze komputery Mac mogą również pominąć niektóre aktualizacje zabezpieczeń oferowane dla nowszych modeli. Oficjalne aktualizacje systemu macOS czasami zawierają nowe oprogramowanie układowe systemu i inne poprawki niskiego poziomu, które mogą usuwać błędy lub naprawiać luki w zabezpieczeniach; nieobsługiwane komputery Mac z systemem Ventura za pośrednictwem projektu OCLP nie otrzymają tego rodzaju poprawek.

Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem OpenCore Legacy Patcher na własnych systemach, możesz znaleźć najnowszą dokumentację tutaj.

Leave a Comment