Odrzutowiec ląduje z rozbitą przednią szybą i złamanym nosem po ekstremalnych warunkach pogodowych, które przerażają pasażerów

Latam Airlines Airbus A320 po awaryjnym lądowaniu na międzynarodowym lotnisku Silvio Pettirossi w Luque w Paragwaju 27 października 2022 r. Zdjęcie oznaczone Insider.Norberto Duarte / AFP przez Getty Images / Insider

  • Ekstremalna pogoda nad Ameryką Południową zmusiła samolot pasażerski do awaryjnego lądowania.

  • Airbus A320 wylądował w Paragwaju ze złamanym dziobem i rozbitą przednią szybą, jak pokazują zdjęcia.

  • Urzędnicy powiedzieli, że nikt na pokładzie nie został ranny.

Według wielu raportów samolot pasażerski został zmuszony do awaryjnego lądowania w środę po tym, jak jego stożek nosowy i przednia szyba pękły w trakcie lotu.

Airbus A320, obsługiwany przez chilijskie linie lotnicze LATAM, wykonał awaryjne lądowanie w Asuncion w Paragwaju około godziny 23:00 czasu lokalnego. Zostało to ogłoszone przez Generalną Dyrekcję Lotnictwa Cywilnego Chile.

Samolot uderzył w „ekstremalne i nieprzewidywalne warunki pogodowe”, powiedzieli chilijscy urzędnicy, nie podając żadnych szczegółów.

Informuje o tym serwer wiadomości Telefuturolot kontynuował swoją drogę po początkowej zmianie kierunku, aby uniknąć pogody.

Dramatyczne obrazy transmitowane przez Telefuture pokazują samolot z odłamaną dużą częścią stożka nosa, rozbitą przednią szybą i sprzętem zwisającym z podstawy.

Sieć pozyskała również materiał filmowy ujęcie pasażera z wnętrza samolotu, w którym pasażer krzyczy ze strachu, a statek wydaje się być pod wpływem gwałtownych turbulencji.

W następnym klipie udostępnione przez ABC7Newsto, co wygląda na grad, słychać łoskotem na zewnątrz samolotu i błyskawicami w oknach.

„Dali nam instrukcje, abyśmy opuścili ręce, położyli głowy i po prostu czekali na uderzenie” – powiedział pasażerowi Gerardo Ampuerol ABC7News. „W tym momencie naprawdę myślałem, że umrę i zacząłem się modlić.

Wszyscy pasażerowie i załoga są w „dobrym stanie” – podała linia lotnicza w oświadczeniu. dla teleprzyszłości. Punkt powiedział, że było 48 pasażerów.

Generalna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego Chile poinformowała w czwartek, że rozpocznie wspólne dochodzenie w sprawie incydentu ze swoimi paragwajskimi odpowiednikami.

Przeczytaj oryginalny artykuł na Insider biznesowy

Leave a Comment