Odrzutowce zgadzają się na wymianę na Jaguary RB James Robinson, mówią źródła

FLORHAM PARK, NJ — New York Jets ruszyły szybko, aby wypełnić nagłą pustkę na swoim boisku, zgadzając się na zdobycie biegacza. Jamesa Robinsona w handlu z Jacksonville Jaguarami, źródła potwierdziły ESPN w poniedziałek wieczorem.

Jets wyślą warunkowy wybór w szóstej rundzie do Jaguarów w 2023 roku, który stanie się piątą rundą, jeśli Robinson rzuci się na 600 jardów w tym sezonie, poinformował Adam Schefter z ESPN. Ma już 340 jardów.

Po stracie wybitnego debiutanta Sala Breece do kończącej sezon kontuzji kolana w niedzielę i ze względu na zbliżający się termin 1 listopada, dyrektor generalny Jets Joe Douglas przeszukał rynek w celu wymiany. Robinson, jeden z największych sukcesów ligowych zaledwie dwa lata temu, niedawno stracił swoją początkową pracę i stał się niepotrzebny.

The Jets (5-2), najlepsze od 2010 roku, mogą korzystać z Robinsona i Michael Carter jak cios jeden-dwa. Są 4:0 od czasu przejścia do ataku naziemnego, a Robinson – znany jako obrońca o dużej objętości – powinien pozwolić Jetsowi kontynuować ten styl. Mają też Ty Johnson.

Jednak wymiana produkcji Halla będzie trudna. Jest ósmy w NFL w biegu z 463 jardami, średnio 5,8 jarda na przeniesienie i zdobył przyłożenie w czterech meczach z rzędu.

Robinson jest w ostatnim roku kontraktu na debiutanta i po sezonie będzie ograniczonym wolnym agentem, co oznacza, że ​​Jets będą mieli szansę zachować swoje prawa do 2023 roku.

Travis Etienne Jr. wyprzedził Robinsona na wykresie głębokości Jaguarów w ciągu ostatnich kilku tygodni i rozpoczął ostatnie dwa mecze, pędząc na 200 jardów i lądując na 24 noszenia (8,3 jarda na noszenie) w przegranych z Indianapolis Colts i New York Giants.

Robinson rzucił się na 2177 jardów i 18 przyłożeń w ciągu swoich trzech sezonów z Jaguarami, w tym 1070 jardów i siedem przyłożeń jako debiutant bez tratw w 2020 roku. Jego 1414 jardów przed bójką w tym sezonie było najwięcej w historii NFL.

Robinson miał 767 ​​jardów i osiem szybkich przyłożeń w zeszłym sezonie, zanim doznał zerwania lewego ścięgna Achillesa w przegranej w 16. tygodniu Jaguara z Jets.

Jednak Robinson był gotowy na otwarcie sezonu 2022 i pobiegł na 66 jardów i przyłożenie, aby pogodzić się z przyłożeniem w przegranej Jacksonville z dowódcami Waszyngtonu. Miał 23 prowadzenie w sezonie w tygodniu 2 i 17 w tygodniu 3, zanim Etienne stał się większą częścią rotacji na tyłach.

Robinson zagrał zaledwie 12 snapów w niedzielnej porażce z New York Giants i po raz pierwszy w swojej karierze nie zarejestrował przeniesienia ani przyjęcia w meczu. Trener Jaguarów, Doug Pederson, powiedział w poniedziałek, że Robinson ma do czynienia z bólem kolan, ale nie został wymieniony w raporcie dotyczącym kontuzji w zeszłym tygodniu.

NFL Network jako pierwszy zgłosił transakcję.

Mike DiRocco z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.

Leave a Comment